A kormány üdvözölte a Nemzeti Választási Bizottság mostani döntését, amellyel befogadta a Miniszterelnöki Kabinetiroda kötelező betelepítési kvótáról szóló előterjesztését a népszavazás kiírásáról. Fontos döntés ez számunkra, mert így egy lépéssel közelebb kerültünk az uniós kötelező betelepítési kvótáról szóló népszavazáshoz – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Tuzson Bence kommunikációs államtitkár. Hozzátette: a jövő heti EU – csúcson a magyar miniszterelnök így be tudja jelenteni, hogy akár elsőként Európában a társadalom, vagyis a magyar emberek döntenek arról, hogy akarják-e vagy a bevándorlók kötelező betelepítését.
Az államtitkár kijelentette, hogy a „kötelező betelepítési kvóta átalakíthatná Magyarország kulturális és etnikai arculatát.” Rámutatott, hogy az erről szóló népszavazás kérdése azért is fontos, mert „a jövő generációk életét súlyosan megváltoztató” ügy, és kiemelte, hogy
„ne a fejünk felett szülessenek döntések”,
hanem a választópolgárok juttathassák érvényre akaratukat.
A népszavazás kiírását azért is tartja fontosnak a kormány, mert
„nem egy-két, hanem ötven, vagy akár száz évre is” meghatározhatja Magyarország sorsát.
Mint ismeretes múlt hét szerdán jelentette be a kormányfő, hogy népszavazást kezdeményez a kötelező betelepítési kvótáról. A referendum kérdését még aznap nyújtották be hitelesítésre a Nemzeti Választási Bizottsághoz. Az előterjesztés szerint az állampolgárok arról dönthetnek, akarják-e, hogy az EU az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését.
Tuzsonnak a kopaszok balhéjáról is van véleménye
Tuzson Bencét arról is megkérdeztük, mi a kormány álláspontja a Nemzeti Választási Irodában botrányos körülmények között beadott másik népszavazási kérdésről. Az államtitkár válaszában aláhúzta, hogy „nem jó és a demokratikus intézményrendszernek sem tesz jót az ilyen”. Éppen ezért,
„el kell gondolkodni azon, hogy nem a jogszabályokban van-e a hiba”.
Az államtitkár rámutatott, hogy „az a helyes, hogyha a Nemzeti Választási Iroda és a Nemzeti Választási Bizottság jogszabályszerű előterjesztést tesz”, amelyet aztán az Országgyűlés vitathat meg, és a Tisztelt Házban dönthetnek róla.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS