Látványos akció zajlott szerdán reggel Kecskemét belvárosában. A Készenléti Rendőrség lezárta a Piramis Udvarház kijáratait, majd a fővárosi székhelyű Központi Nyomozó Főügyészség nyomozói megszállták az egyik ismert helyi ügyvéd irodáját és őrizetbe vették a férfit. Ugyanebben az időben Kiskunfélegyházán is akció zajlott ugyanebben az ügyben. Ismét őrizetbe vették Piero Pinit, a vágóhídkirályt, akinek büntetőügye épp a múlt héten kezdődött meg a Kecskeméti Törvényszéken – olvasható a Hírösvény beszámolójában.
A portál felidézte, hogy az olasz üzletembert és fiát bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás és pénzmosás bűntettével vádolja a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség. Pini tagadta az ellene felhozott vádakat, a több, mint 6 milliárdos költségvetési kárt viszont megtérítette. Az eljárás a Központi Nyomozó Főügyészségen zajlik, amely befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt indított eljárást az ügyben.
A megalapozott gyanú szerint 2020 első felében, egy büntetőügyben meghatalmazott védőként eljáró ügyvéd valótlanul azt állította védencének, hogy egy hivatalos személy befolyásolása útján elintézte a büntetőeljárás kedvező lezárását, és a másik gyanúsítottat érintő letartóztatás megszüntetését. Az ügyvéd ezért 70 millió forintot kért és kapott a vállalkozótól – derült ki a főügyészség szóvivőjének tájékoztatásából. Az ügyvéd később egy ismerősének beszámolt arról, hogy sikeresen befolyásolta a büntetőügy kimenetelét, majd azt ajánlotta, hogy keressenek együtt még több pénzt a vállalkozó megtévesztésével. Az ügyvéd, az ismerőse és egy további személy segítségével 2 millió euró átadására akarták rávenni a vállalkozót, cserébe a folyamatban lévő eljárás fél éven belüli befejezését és a letartóztatás egy hónapon belüli megszüntetését ígérték. A vesztegetők befolyásos kapcsolatukra hivatkoztak, egyikük pedig hivatalos személynek adta ki magát. A vállalkozó az ügy befolyásolására tett újabb ajánlatot is elfogadta, azonban a 2 millió euró kifizetésére végül nem került sor, arra való hivatkozással, hogy ezért az ügyért korábban már fizetett.
Az ügyben eddig négy gyanúsítottat hallgatott ki az ügyészség. A vállalkozó és az ügyvéd őrizetben van. Még nem tudni, ki lehetett az befolyásos személy, akire az ügyvéd hivatkozott, annyi azonban biztos, hogy a befolyással üzérkedő ügyvéd volt felesége jelenleg a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség megbízott vezetője.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség elfogultságát megalapozó ok nem áll fenn
– így reagált a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség a portálnak arra a kérdésére, hogy miért nem jelezték a költségvetési csalási ügyben az elfogultságukat.
Forrás: Hírösvény; Fotó: Hírösvény (képernyőfelvétel)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS