Bár a koronavírus elleni védekezés elsődleges eszköze, a vírus kezelésében számos kezelés áll jelenleg tesztelés alatt. Csókay András idegsebész szerint ilyen az ózonterápia is, ezért most azon dolgozik, hogy végezzenek erre vonatkozóan tudományos vizsgálatokat. Az ismert orvos a Mandinernek nyilatkozva azt fejtette ki, hogy a vírus kezelésére alkalmazott jelenlegi eszközök között milyen helyet foglalhatna el az ózonterápia.
Az ózont már régóta használják fertőtlenítésére, viszont a közvetlen belégzését eddig senki sem ajánlotta. Csókay András szerint azonban van egy olyan szerkezet, amelynek a kibocsátott mennyisége nem haladja meg a kritikus határértéket, amely felett az ózon ártalmas lehet. Ezt Szentmarjai Tamás villamos-üzemmérnök fejlesztette ki. Az orvos szerint a férfi a járvány elején elkapta a koronavírust, és ekkor eszébe jutott, hogy az ózon korábban a szénanátháján és más meghűléses betegségein is segített (akkor csökkentett UV-fény mellett, ózondús levegőben dolgozott egy laboratóriumban). Ezért – állítása szerint – gyorsan legyártott egy olyan készüléket, amely alacsony mennyiségben bocsátja ki az ózont.
Két-három napig tartott a láz és a Covid miatti rosszullét, utána az ózonnal kikezeltem magam, majd a családomat is a gyerekeimtől az unokákig
– mondta Szentmarjai, hozzátéve, hogy a készüléket azóta több helyen is ajánlotta, az ürömi Platán Idősek Otthonában például már használják. Elmondása szerint az otthonban egyetlen covidos nem volt. A szerkezet oldalról szívja be a levegőt, az ultraviola-sugárzást pedig a dobozon belül kapja meg, így nem okoz szemkárosodást sem. A dobozon belüli, száz–háromszáz nanométer közötti UV-sugárzás a vírusok RNS-ét és DNS-ét károsítja, ezzel szaporodásképtelenné teszi a kórokozókat. A férfi szerint annyi megrendelést kapott már, hogy nem győzi gyártani a készüléket, egyelőre még csak készülnek a sorozatgyártásra.
Covid, nátha, influenza ellen is jó ez a terápia, ezért tudományos vizsgálatot szeretnék szervezni az ózonterápia kapcsán
– mondta a Mandinernek adott interjúban Csókay. Az orvos elmondása szerint kérésével több kórházat is felkeresett, de nehéz áttörni az etikai bizottságok – egyébként teljesen logikusan felépített – falát, de szerinte ez a készülék biztosan nem ártana az embereknek.
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Facebook
Twitter
YouTube
RSS