Pesti Srácok

Újabb gazdaságvédelmi intézkedés: 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a bankok

Újabb gazdaságvédelmi intézkedés: 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a bankok

Újabb gazdaságvédelmi intézkedésként 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a bankok – közölte a Pénzügyminisztérium csütörtökön. A Magyar Közlönyben megjelent a kormány legújabb gazdaságvédelmi intézkedése, amely amellett, hogy közvetve segíti a bajba jutott családokat és cégeket, a pénzügyi közvetítő rendszer stabilitásának további erősödését is biztosítja – írták.

A pénteken hatályba lépő kormányrendelet szerint összességében legfeljebb 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a pénzintézetek. A közlemény szerint a régióban a magyar bankrendszer az egyik legstabilabb és legszilárdabb rendszer. Az elmúlt év az egyik legeredményesebb éve volt az országban működő pénzintézeteknek. A magyarországi bankszektor egyre stabilabb működését biztosítja a most megjelent kormányrendelet, amely az Európai Unió szabályozásának megfelelően kötvény kibocsátását teszi lehetővé a hitelintézetek részére. A kötvény kibocsátáskori futamideje legfeljebb hét év lehet, a keretösszege pedig összesen legfeljebb 150 milliárd forint. A kötvényeket a magyar állam vásárolja meg, ha a kibocsátás körülményei megfelelnek a kormányrendeletben foglalt szigorú követelményeknek, így például a hitelintézet jelenlegi és jövőbeni fizetőképességének biztosítottnak kell lennie. A kötvény csak a koronavírus-járvány okozta károkra használható fel, a korábban keletkezett veszteségek finanszírozására nem. Az elővigyázatossági szempontból kibocsátott kötvény, amelynek összege bankonként legfeljebb 50 milliárd forint lehet, megerősíti az igénybevevő intézet tőkehelyzetét és hitelezési kapacitását. A Magyar Nemzeti Bank (MNB), mint felügyeleti szerv vizsgálja meg a hitelintézetek kötvénykibocsátásra irányuló kérelmét. Az intézkedés célja a koronavírus-világjárványnak a hitelintézeteket érintő hátrányos hatásainak a megelőzése, enyhítése mellett az is, hogy segítse a bajba jutott családokat, cégeket. A koronavírus-járvány következő szakaszában, a gazdaság élénkítésében jelentős feladat hárul a bankokra. A pénzintézeteknek folytatniuk kell a hitelezést, ami hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország a lehető leghamarabb kilábaljon a COVID-19 okozta gazdasági válságból, és az EU egyik legnagyobb gazdasági növekedésével bíró tagállama legyen – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI; Vezető kép: Ma7

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.