
Ukrajna kész orosz biztonsági garanciák nélkül is meghosszabbítani a fekete-tengeri gabonaegyezmény hatályát, és ezt jelezni fogja a közvetítőként eljáró ENSZ-nek és Törökországnak is – jelentette be hétfőn Volodimir Zelenszkij ukrán elnök afrikai újságíróknak nyilatkozva.
Volt két megállapodásunk: Ukrajna, Törökország, ENSZ; a másik egyezmény Oroszország, Törökország és az ENSZ között. Így amikor Oroszország azt mondja, hogy felfüggeszti (az egyezményt), akkor lényegében az António Guterres ENSZ-főtitkárral és Recep Tayyip Erdoğan török elnökkel kötött megállapodást bontja fel. Nem velünk. Nekünk nem volt semmiféle megállapodásunk velük
– mondta Zelenszkij, akit sajtótitkára, Szerhij Nyikoforov idézett.
Oroszország nélkül is mindent meg kell tenni, hogy használni tudjuk ezt a fekete-tengeri folyosót. Nem félünk
– hangoztatta az ukrán államfő, aki szerint a hajótulajdonos vállalatok már jelezték: készen állnak, ha Ukrajna elindítja, Törökország pedig átengedi a gabonaszállítmányokat.
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter arról beszélt, hogy az alternatív szárazföldi útvonalak nem tudják kiváltani a fekete-tengeri gabonaegyezmény keretében folytatott tengeri szállítmányozást. A gabonaegyezmény hatálya hétfőn éjfélkor jár le, Oroszország pedig közölte, hogy nem újítja meg. A Kreml mindazonáltal arról biztosította az érintetteket, hogy Moszkva kész “azonnal” visszatérni az egyezményhez, ha teljesülnek annak Oroszországra vonatkozó feltételei.
Recep Tayyip Erdoğan török elnök, akinek országa közvetítőként járt el a gabonamegállapodás megkötésekor, közölte: továbbra is úgy véli, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök az egyezmény folytatását akarja. Hozzátette, hogy a török és az orosz külügyminiszter hétfő délután tárgyal.
Remélem, hogy ezzel a megbeszéléssel el tudunk érni némi eredményt, és szünet nélkül folytatni tudjuk a dolgokat
– mondta Erdoğan.
António Guterres sajnálatosnak nevezte Moszkva döntését, viszont szintén jelezte: nem hagy fel a nemzetközi erőfeszítések összehangolásával annak érdekében, hogy az orosz és az ukrán mezőgazdasági termékek, illetve műtrágyák eljuthassanak a világ piacaira. Mindemellett elismerte, hogy továbbra is fennállnak olyan akadályok, amelyek nehezítik az orosz termékek exportját. Az orosz külügyminisztérium már előzetesen jelezte, hogy megfontolják a gabonaegyezmény folytatását, amennyiben “kézzelfogható eredmények” születnek az orosz fél követeléseit illetően. Ezen feltételek közé tartozik az orosz gabona- és műtrágyaexportot akadályozó szankciók eltörlése.
A francia külügyminisztérium állásfoglalásában felszólította Moszkvát, hogy hagyjon fel a gabonaegyezmény megújítását érintő zsarolással.
Franciaország elítéli, hogy Oroszország felfüggeszti részvételét a fekete-tengeri gabonakezdeményezésben. Oroszország egyedül felelős a hajózás akadályozásáért abban a tengeri térségben, mert illegális blokádot von az ukrán kikötők köré. Véget kell vetnie a globális élelmezés biztonságával kapcsolatos zsarolásnak, és felül kell bírálnia döntését
– emelte ki közleményében a diplomáciai tárca.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Andrij Kravcsenko
sumer
2023-07-19 at 20:50
Az oroszoknak elég csupán egy hajóra rálőniük, a többit megoldaja a piac és a biztosítók. Zelenszkij mondhat bármit, de megfelelő biztosítás nélkül egyetlen hajótársaság sem lesz hajlandó neki ukrán gabonát szállítani.
lesi
2023-07-19 at 19:08
már a franciák is beleszólnak mi fasz közük van hozzá beszarás
2 ÉNAKI
2023-07-19 at 11:59
Ukronáci mindenre kész,mindegy mi lesz belőle,majd Biden papa megoldja.Meggondolatlan kijelentés.
pm
2023-07-18 at 16:55
Ukrajna keveri a sz@art mint rendesen. Mégis mennyi gabona is került az ukránoktól az említett éhező országokhoz? hát nem valami sok. Ha jól olvastam majd mindet az eu vette fel. Gondolom itt több a haszon.. Nem kockáztatnak sokat az ukránok, ha a ruszkik nem akarják, úgysem megy keresztül hajójuk semerre. Főleg mióta megint bepróbálkoztak a krími híddal
amintazvagyon
2023-07-18 at 16:47
marha jó az egyoldalú,egyszereplős ‘egyezmény’-ez nem egyezmény hanem önkényeskedés!-ha ez igazi háború lenne az oroszok egyszerűen elégetnék az ukrajnai gyarmaton termesztett gmo-szemeteket és az ukránoknak nem lenne mit kiszállítani!
Nahát
2023-07-18 at 16:24
Volt Ukrajna és Oroszország között egy megállapodás. Ezt Ukrajna felrúgta, és most az oroszokra mutogat.
andras
2023-07-18 at 15:04
Akkor következik az éhezők viadala. Ha megindul felfelé Afrikából az éhező tömeg, elsöprik Európát.
Hollywood
2023-07-18 at 13:48
Ez egy ÚJABB “ pimasz “PROVOKÁCIÓ! ( ahogy Puty fogalmaz)
Már csak ezzel jönnek, mert a harctéren nem bírnak az orosz túlerővel, hát hülyülnek másként: terrorcselekedet, provokáció, belügyekbe való beavatkozás, hazudós náci propaganda és öndícseret: Hollywood produkálja magát…
Szerintem Zselé naponta felteszi a kitüntetéseit a tükör előtt és elmondja hogy “ te vagy a legjobb, ne add fel!”
Dodo
2023-07-18 at 13:42
Sorosék az asztalra csaptak! – Elment az eszetek! Nem rohadhat itt meg a gabonánk!
-Igen főnök!
kanigunda
2023-07-18 at 13:35
Ha megint az éhező afriaiaknak szánt éhenhalásgátló búzáról ami hókusz-pókusz kéretlenül a magyar asztalokon
landolt vagy hasonló, könnyfakasztó történetekkel kezdenek hadoválni akkor megkarmolom magam. Szállítani akarnak
akkor oldják meg! Nem kellett volna a ruszkikkal okoskodni. Ha odaszarok a szomszéd lábtörlőjére nem lepődjek meg,
ha reggelre leereszt a biciklim! Pisiltetni nem kell a Zselét? Ahhoz nem kell segítség?
A Nagy Testvér figyel téged
2023-07-18 at 13:30
Marochko bejelentette az ukrán fegyveres erők visszavonulását kupjanszki irányba a súlyos veszteségek miatt
2023. július 18., 10:18
Az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) hadserege az orosz erők támadása miatti kritikus veszteségek miatt visszavonulni kezdett Kupjanszk irányába. Andrej Marochko nyugalmazott alezredes mondta ezt a RIA Novostinak adott interjújában .
“Az ukrán parancsnokság a helyszínen kénytelen erőit és eszközeit a második és harmadik védelmi vonalra terelni” – mondta.
Az ügynökség beszélgetőpartnere szerint most az ukrán nacionalisták sok pozíciót hagynak el “a felsőbb vezetés beleegyezése nélkül”.
A visszavonulás miatt – mint Marochko hozzátette – számos belső eljárás indult Ukrajnában, és megpróbálják visszaküldeni az egységeket az orosz hadsereg irányítása alatt álló pozíciókra.
https://ren.tv/news/v-mire/1123900-marochko-vsu-otstupaiut-na-kupianskom-napravlenii-iz-za-bolshikh-poter
bressa
2023-07-18 at 11:20
Az ukránok szétlövik a hidat az nem baj, ha cserébe az oroszok elsüllyesztik a gabonaszállítót, na az már világraszóló botrány!
A Nagy Testvér figyel téged
2023-07-18 at 09:37
2023-07-18
Csaták Kupjanszkért
Cherevaty: 900 orosz tank és 370 MLRS halad Kupjanszk felé
Az Ukrán Fegyveres Erők Keleti Csoportjának előadója, Szerhij Cserevaty a teleton adásában bejelentette az Orosz Föderáció erőinek nagyarányú felhalmozását Kupjanszk és Liman térségében. Elmondása szerint a csoportnak több mint 100 000 katonája, 900 harckocsija és 370 többszörös kilövésű rakétarendszere (MLRS) van.
“Most egy nagyon erős csoport koncentrálódik Limano-Kupyansk irányban. Több mint 100 ezer ember, több mint 900 harckocsi és 370 MLRS” – hangsúlyozta Cherevaty a teletonon.
Ezt az információt megerősítik Alekszandr Szirszkij szárazföldi erők parancsnokának szavai, aki korábban megjegyezte, hogy az orosz hadsereg nagyszabású hadműveletet hajt végre a Kupjanszki régióban.
Jelentős csapatcsoport összegyűjtése egy nagyszabású ellentámadás előkészületeit jelezheti, főleg, hogy néhány órával ezelőtt az orosz csapatok sikeresen elfoglalták Novoszelovszkoje települését. A szakértők azonban kétségbe vonják, hogy Oroszország ekkora erőt gyűjtött volna össze a front egy szűk szektorában.
Подробнее на: https://avia.pro/news/cherevatyy-v-napravlenii-kupyanska-dvizhutsya-900-rossiyskih-tankov-i-370-rszo
"Nem kell beszarni" mondta az egér a macska szájában
2023-07-18 at 09:27
Nem találnak olyan biztosítót, amely így biztosítást köt a hajókra, vagy a rakományukra! Ez első hajó aknára futása, és elsüllyedése után, rögtön más lesz a hozzáállásuk!
A Nagy Testvér figyel téged
2023-07-18 at 05:21
Csak kikötő nem lesz ahol rakodni tudnának, mert az Orosz szétlövi az infrastruktúrát!
Tiszta vizet a pohárba
2023-07-18 at 00:24
1) Erdogannak már nem lehet semmit adni a szavára, amióta átadta Ukrajnának a náci ukrán foglyokat és benyalt Zselének. De, továbbra is kavarja a sz@rt, önző módon, eltaposna mindenkit, csak a saját érdekeit nézi. Azóta rá se tudok nézni a török kebabosokra akik ellepték egész Európát de különösen Budapestet. Ha tudnátok hogy az a hús fagyasztva jön Németből! Persze, teli tartósítókkal!
2) A franciák miért nem mondták az ukránoknak hogy hagyjanak fel a zsarolással, amikor nyíltan megfenyegették az oroszokat hogy mindenhol megölik majd őket meg terrorcselekedeteket fognak elkövetni ellenük? Meg a fő zsarolónak, azusanak miért nem szóltak hogy ne fenyegessék katonailag Oroszo-ot a határához közelítve? Akkor nem tartanánk most itt.
Cuki
2023-07-17 at 23:32
Offtopic
Biden korrupciója Ukrajna pusztulásához vezetett: volt kijevi diplomata
Andrii Telizsenko volt ukrán kormánytisztviselő és diplomata csatlakozik Aaron Matéhoz (!!!), hogy megvitassák, hogy véleménye szerint befolyásos amerikai személyiségek, köztük Joe Biden hogyan használták fel Ukrajnát személyes korrupcióra és Oroszország kivéreztetésének geopolitikai céljaira – mindezt az ukránok kárára.
Telizsenko a kijevi ukrán főügyészségen dolgozott, mielőtt 2015-ben Ukrajna amerikai nagykövetségére költözött. Ezután a Blue Star Strategies, a demokraták által vezetett lobbicégnél dolgozott, amely a Burisma nevű ukrán gázvállalatot képviselte, amely Biden fiát, Huntert nevezte ki egy jövedelmező testületi ülés.
Telizsenkót, aki együttműködött Rudy Giulianival a Bidenek állítólagos ukrajnai korrupciójával kapcsolatos információk feltárásában, az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma szankcionálta, mert „közvetlenül vagy közvetve részt vett külföldi befolyásban, szponzorált, eltitkolt vagy más módon részt vett abban az egyesült államokbeli választás.”
https://www.youtube.com/watch?v=pgj3p2jIVtI
AnjaPitsa
2023-07-17 at 23:04
Nagy-Magyarország területére semmilyen ukrán-gabona ne jöjjön. Ide ez nem kompatibilis! Annyira toxinmentes, de csak papíron, hogy a magyar gabonát 5x kell bevizsgálatatni, hogy a ukrán szutyok be tudjon nyomulni az EU-ba.
Ha annyira jó, akkor egyék meg a Kiyevi milliárdosok. Közbe drogozzanak is a barmok!
Máté
2023-07-17 at 22:46
Aztán majd sírnak, meg mutogatnak, meg háborús bűncselekmény stb. hogyha rakéta csapódik a szállítóba.
Ha nincs megállapodás, akkor ellenőrzés sincs, senki sem garantálja, hogy mit szállít az a hajó háborús területen. Vagyis célpont.
Egyébként meg ilyen az amikor Ukrajna a demokrácia útját járja. “Az van amit mi akarunk, a többinek pofa be. A megállapodások ránk nem érvényesek” Éljen az ukrán demokrácia- Jó tanítómestere volt.
kisdobos
2023-07-17 at 22:35
Amikor majd 80 millió éhező egyiptomi elszabadul az élelmiszerárak drasztikus emelkedése miatt…
…vagy az egész Közel-Kelet.
Ez csak egy szcenárió a sok közül.
Ungarn über alles !
2023-07-17 at 21:24
remélem hogy a minden szankciót aláíró, de mindent készségesen letagadó kormányunk rögvest felajánlja a Mo-i alternatív vasúti szállítást, tárolást – még ha a hazai termés rovására megy, akkor is – juszt is, mert mi jó fiúk vagyunk, és segítjük a sokat sanyargatott (nem)ukrán kormányt !
(megengedett a tetszés szerinti számú köpködés)
Nahát
2023-07-17 at 21:22
Nem félünk, mondják az ukránok, közben jól tudják, hogy a Fekete tenger is el van aknásítva. (Van az a bizonyos vicc, amikor a cigány eladásra kínált lova nekimegy a falnak. – Instállom, nem vak az, hanem bátor.) Ezt a sok eszetlen nyilatkozatot már nem lehet elviselni. Felőlem ne féljenek, csak ide ne hozzanak a gabonájukból egy szemet se!!!