Nem adhat nyilvános tájékoztatást az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF), hogy a milliárdos uniós megbízást elnyert, Altus Zrt. vezette konzorcium mely tagját kaphatták csaláson, Gyurcsányék partnercégei közül ki szerepel az OLAF feketelistáján – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Deutsch Tamás, fideszes európai parlamenti képviselő. „Az uniós szabályok értelmében senki nincs abban a helyzetben, hogy erről tájékoztatást adjon. Az OLAF is csak a tagállami hatóságokat értesíti a vizsgálat eredményeiről, és felkéri őket, hogy tegyék meg a szükséges intézkedéseket” – jelentette ki Deutsch Tamás. A politikus bejelentette, az Európai Parlament szakbizottsága az Altus-ügy miatt szeptemberben hallgatja meg Walter Deffaa-t, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős főigazgatóját, akinek kemény kérdésekre kell válaszolnia. „A botrányos üggyel tehát érdemben foglalkozik az unió” – mondta Deutsch Tamás.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
Ősszel érdemben is áttekintik az Altus-ügyet az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának koordinátorai, a szeptemberi ülésen napirendre kerül Gyurcsány Ferencék uniós megbízása – jelentette ma be Deutsch Tamás, fideszes európai parlamenti képviselő. Közölte, a testület elfogadta az európai néppárti frakció kezdeményezését, hogy “ezt a rendkívül komoly szabálytalanságok gyanúját felvető ügyet” tűzze napirendre, folytasson le érdemi vizsgálatot, és tegyen meg minden tőle telhetőt az elkövetett szabálytalanságok helyrehozásáért. Hangsúlyozta: az összes pártfrakció osztotta azt a néppárti aggodalmat, hogy az Altus-ügy komoly szabálytalanságok gyanúját veti fel. Ezért Walter Deffaa, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős főigazgatója meghívást kap a költségvetési ellenőrző bizottság koordinátori ülésére szeptemberre, amikor majd “komoly és kemény kérdésekre kell válaszolnia” – mondta.
„Az európai értékek érvényesülésének szempontjából is fontos, hogy az EP költségvetési ellenőrző bizottságának koordinátori ülése ősszel érdemben áttekinti az Altus-ügyet. Gyurcsány Ferencék ugyanis két hamis, valótlan nyilatkozattal is megtévesztették az Európai Bizottságot. A probléma jóval súlyosabb annál, mint amilyennek látszik. Ha ugyanis az összeférhetetlenség nem áll fenn egy olyan céggel szemben, amelynek száz százalékos tulajdonosa egy aktív pártpolitikus, egy parlamentben is helyet foglaló párt elnöke, és akinek felesége a vállalkozás vezérigazgatója, akkor mi az a helyzet, mi az a szituáció, amelyre érvényesül a politikai összeférhetetlenség” – tette fel a kérdést Deutsch Tamás.
Megemlítette, a közelmúltban az unió felbontotta a szerződését, a kifizetett támogatást pedig visszafizettette egy olyan bolgár civil szervezettel, amely a 2014-es EP-választásokhoz kapcsolódóan kapott közösségi dotációt. „A cégről kiderült, hogy a vezérigazgatójának a férje a bolgár Szocialista Internacionálé vezetője, aki politikai közszereplő, de Gyurcsány Ferenccel ellentétben nem parlamenti képviselő” – ismertette Deutsch Tamás. A fideszes politikus felidézte, Gyurcsány Ferenc DK-elnök cége, az Altus Zrt. vezette konzorcium elnyert egy másfél milliárd forint értékben kiírt európai bizottsági közbeszerzési pályázatot. A fideszes EP-képviselő szerint azonban az Altus – amelynek vezérigazgatója Dobrev Klára, a volt miniszterelnök felesége – hamis nyilatkozatokat tett az eljárás során, amikor azt állította, hogy esetében nem áll fenn politikai összeférhetetlenség. Emellett okkal feltételezhető, hogy Gyurcsány Ferenc az európai adófizetők közpénzéből – az Altusból kivett osztalékjövedelméből – a saját pártját is finanszírozhatja – mondta. Megjegyezte, hogy az Altus által vezetett konzorciumnak már kifizetett pénz összege megközelíti a 400 ezer eurót.
A PestiSrácok.hu kérdésére, miszerint az Altus Zrt. vezette konzorcium mely tagját kaphatta csaláson az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF), Gyurcsányék partnercégei közül ki, vagy kik szerepelhetnek az OLAF feketelistáján, a politikus azt válaszolta, hogy a szervezet erről nem adhat nyilvános tájékoztatást.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS