A budavári időközi választáson a Fidesz jelöltje nyert. Fazekas Csillát magas részvételi arány mellett a szavazatok 52 százalékával választották meg.
Dömötör Csaba az eredményt úgy kommentálta, a kerület mindig is küzdelmes területnek bizonyult, hisz „legutóbb a Momentum mostani elnöke győzött, tehát kulcskörzetet vesztettek el”. A fideszes politikus ugyanakkor kiemelte,
Karácsony közeli embere, V. Naszályi Márta polgármester is fontos dolgot vesztett el: önkormányzati testületi többségét. Ez talán jó kiindulópont ahhoz, hogy mostantól ne a kormányra mutogatás, hanem az építő munka legyen a jellemző az ország, és a főváros szívében.
A baloldali polgármester, V. Naszályi Márta és az őt támogató helyi politikusok 8-7 arányban kisebbségbe kerültek a helyi képviselő-testületben.
Ma dől el, hogy a Fidesz átveszi-e a hatalmat Budaváron, vagy a demokratikus ellenzéki pártok szövetsége fejlesztheti tovább a kerületet
– írta korábban V. Naszályi Márta, az I. kerület polgármestere Facebook-oldalán a budavári időközi önkormányzati választás napján, Korsós Borbála megszavazására buzdítva. Fazekas Csilla győzelmével azonban nem sikerült megtartani a baloldali többséget a helyi képviselő-testületben.
https://www.facebook.com/fazekascsilla.hu/posts/136638869099399
Az I. kerületben 2019-ben a helyi Momentum elnökét, Gelencsér Ferencet választották meg képviselőnek a választókerületben. Akkor tízből nyolc körzetet az összefogott baloldal nyert meg, a polgármesteri széket pedig szoros versenyben, 121 szavazatos különbséggel nyerte el a párbeszédes V. Naszályi Márta, akit szintén minden baloldali párt támogatott. Az így kialakult felállás a képviselő-testületben egyértelmű, 10-5-ös baloldali fölényt tükrözött.
Ennek ellenére három év alatt a Karácsony-párti polgármester körül teljesen elfogyott a levegő. Gulyás Gergely Kristóf, helyi fideszes önkormányzati képviselő korábban a Magyar Nemzetnek elmondta, hogy sok más, baloldal által vezetett önkormányzathoz hasonlóan az I. kerületben is töredezik az egység, nem példa nélküli, hogy a momentumosok, a volt jobbikosok, de olykor még a DK-s képviselő is kiszavaz a szövetségből.
A baloldal megosztottsága akkor kapott először nagyobb nyilvánosságot, amikor az Alföldi Róbert nevével fémjelzett Átrium magánszínházat akarta 35 millió forinttal támogatni a polgármester. Ekkorra Gelencsér Ferenc már lemondott a képviselőségről, hiszen a Gyurcsány-listáról bejutott a parlamentbe április 3-án. A baloldali színházat pedig a testületben ülő, a Jobbikból korábban kilépett, jelenleg a Polgári Válasz nevű párt színeiben politizáló, önmagukat jobboldalinak valló két képviselő sem támogatta. Az így felálló 7-7-es patthelyzet hatására V. Naszályi visszakozott, és végül a nyári szünet előtti utolsó testületi ülésen nem nyújtotta be az Átriumot támogató nyilatkozatot.
Ugyanezen az ülésen jelentősen meg is nyirbálták a Karácsony-párti polgármester jogköreit, mivel egy Fidesz által benyújtott javaslatot a volt jobbikos képviselőkön kívül az LMP önkormányzati képviselője is támogatott.
Forrás/fotó: facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS