Pesti Srácok

Hahó, liberálisok! Lehet segíteni!

Hahó, liberálisok! Lehet segíteni!

Idén a koraszülöttek mentését támogatja a közmédia Jónak lenni jó!című műsora, amelynek kedvezményezettje a 30 éve működő Peter Cerny Alapítvány. 3 napja 2 millió forint gyűlt össze, mára pedig az összeg a 6 millió forintot is meghaladta. Csakhogy…

Csakhogy van itt egy erősen felülreprezentált libtard értelmiségi közeg, amelyiknek még akkor is volt pofája mészároslőrincezni, amikor az ismert vállalkozó 120 millió forintot adott egy beteg kisfiú gyógykezelésére. Amint az köztudott, Mészáros Lőrinc a Levente külföldi gyógykezelésére összegyűlt 495 millió forintot, 70 962 eurót és 13 ezer fontot egészítette ki 120 millió forinttal. S nem csak ennyit tett!

Hanem adakozásra hívta fel a nagyvállalkozókat.

Mint szintén közismert, korábban egy Zente nevú kisfiú gyógykezelésére is összegyűlt egy jelentős összeg, ezt Mészáros 100 millió forinttal egészítette ki, hogy a teljes adomány fedezze a gyógykezelés költségeit.

Ehhez képest…

PestiSracok facebook image

Ehhez képest az eddig mészároslőrincező

”egyszerűen senkik”

úgy tűnik, arra sem képesek, hogy pontosan egy olyan ügyet támogassanak, amely ügy a parlamenti felszólalások és az általuk tüntetéseknek nevezett utcai performanszok során kiemelt súllyal esik latba szónokaik beszédeiben.

Az "oktatásegészségügytől” hangos szájtépések közepette viszont arra nem képesek, hogy mobiljaikat hívásra emeljék, vagy átutalás módján növeljék az adomány összegét.

***

Nézzük például Budapest főpolgármester-helyetteseinek havi illetményét! Ennek összege:

1 166 700 forint.

Mivel Karácsony Gergelynek öt helyettese van, a csak erre a címre elkülönített összeg havonta:

5 833 500 forint.

A főváros főpolgármester-helyetteseinek havi illetménye tehát majdnem pontosan annyi, amennyi eddig a koraszülöttek gyógykezelésére összegyűlt.

És akkor még nem beszéltem azokról az ellenzéki milliárdosokról, akiknek annyi pénzük van, hogy azzal simán ki tudják vásárolni magukat mindenféle százas listáról, s hozzájuk képest Csányi, Mészáros vagy Gattyán csupán csóringer földönfutók.

Szóval kedves liberálisok!

Lehet felemelni a telefont, aztán tenni is valamit a beteg gyerekekért!

Akinek pedig azzal van baja, hogy a jótékonysági akciót a közmédia moderálja, azzal közlöm: az adomány kedvezményezettjeként megjelölt Peter Cerny Alapítvány politikasemleges.

***

A Jónak lenni jó! kampányról IDE KATTINTVA még több érdekesség olvasható

***

() VBT ()

Kiemelt kép: pecsma.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.