Pesti Srácok

Teszteltek, tesztelnek és tesztelni fognak – de ésszel (KÉPRIPORT)

Teszteltek, tesztelnek és tesztelni fognak – de ésszel (KÉPRIPORT)

Az már biztos, hogy a korábban milliós nagyságrendű fertőzöttel, százezrek halálával riogató, tömeges tesztelést követelő balliberális megmondóembereknek, sajtómunkásoknak nem lett igazuk. Ismert: tizenhétezer ember vehet részt abban a reprezentatív vizsgálatban, amelynek eredménye pontos képet ad a koronavírus terjedéséről hazánkban, egyúttal fontos támpontokat ad a későbbi védekezéshez is. Az eddigi adatok azt mutatják, hogy az átfertőződés mértéke nagyon alacsony Magyarországon, az érintettek száma körülbelül huszonkétezer és kilencvenhatezer között lehet. Az eddigi 8276, nagy pontosságú PCR-vizsgálat mindössze két pozitív esetet mutatott ki. A vizsgálatsorozat első menete körülbelül a felénél tart. A Semmelweis, a debreceni, a szegedi és a pécsi egyetem munkatársait az MTI fotósai kísérték el a tesztelésekre szerdán.

Mintavételhez készülődnek a Pécsi Tudományegyetem egyik mintavételi pontján, a Zala Megyei Szent Rafael Kórház Tüdőgyógyászati Szakrendelőjében, Zalaegerszegen. Fotó: MTI/Varga György
A Debreceni Egyetem szakembere mintát készül venni egy nő orrnyálkahártyájáról a koronavírus-teszthez az intézmény egyik mintavételi pontján, a rózsaszentmártoni Kövirózsa Egészségházban. Fotó: MTI/Komka Péter
Vért vesznek egy nőtől a koronavírus-teszthez a Pécsi Tudományegyetem egyik mintavételi pontján, a szombathelyi Agora Művelődési és Sportházban. Fotó: MTI/Varga György
PestiSracok facebook image
Vérvétel a Semmelweis Egyetem egyik mintavételi pontján, a salgótarjáni Szerpentin úti orvosi rendelőben. Fotó: MTI/Komka Péter
Koronavírus-teszthez vett vérminta a salgótarjáni Szerpentin úti orvosi rendelőben. Fotó: MTI/Komka Péter
Mintát vesznek egy férfi orrnyálkahártyájáról a szentmártonkátai polgármesteri hivatalban. Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!