A korábbi példátlan sikersorozatok után ez nem a mi tornánk volt. Bár a most zárult rövidpályás gyorskorcsolya-vébén sem maradtunk érem nélkül, hiszen az olimpiai bajnok váltónk a harmadik lett, előtte csak bosszankodhattunk. Liu Shaolin Sándort 1500 méter után 1000 méteren is vitatható döntéssel zárta ki ugyanaz a kanadai főbíró. Nagy baj nincs, menni kell tovább, bár nyilván nem ártana utánanézni, mi lehet a sporttárs döntései mögött.
Ez nem a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott világbajnoksága volt. Egyik legjobbunk, Liu Shaoang nem sokkal a vébé előtt megsérült, így el sem indulhatott, bátyjának pedig szinte semmi sem jött össze.
Akármit csinálok, kizár
– mondta a panaszkodásra nemigen kapható Liu Shaolin Sándor azután, hogy 1500 méter után 1000 méteren is ugyanaz a kanadai bíró „pöckölte ki” az elődöntőben.
Világklasszisunk szerint az illető „utazik rá”, ezért fordulhat elő, hogy a kimondottan bíróérzékeny sportágban kétszer is ellene ítélt.
Liu Shaolin Sándor ezen a távon is éremesélyes volt, de hiába korcsolyázott az elődöntőben a második helyen, amikor a dél-koreai Lim Hjo Dzsun megpróbálta leelőzni és elesett, a kisodrodó magyar fiút ítélték szabálytalannak, így lemaradt a fináléról. A döntés (és a szombati eredmények) következtében ráadásul a legjobb nyolcat felvonultató szuperdöntőben sem léphetett jégre…
„Ahogy szombaton 1500-on, úgy most sem éreztem magam szabálytalannak, de tudtam, hogy ki fog zárni a kanadai főbíró. Akármit csinálok, kizár” – mondta ekkor Liu Shaolin Sándor, és nyilván lesz folytatása az ügynek. Igazságot nem fog mi fogunk tenni, azt ebben a sportágban elég nehéz lenne.
Korábban a magyar váltóval szintén olimpiai bajnok Burján Csaba is hasonlóan járt: amikor a negyeddöntőben megpróbált előretörni, összeakadt az orosz Szemjon Jelisztratovval. Utóbbi továbbléphetett, Burjánt pedig kizárták. A szám döntőjét végül Lim Hjo Dzsun nyerte, miután „megszabadult” legnagyobb riválisától, Liu Shaolin Sándortól.
Szerencsére ismét lehetett javítani: az olimpiai címvédő férfi váltó Liu Shaoang sérülése ellenére is éremesélyesként indult a döntőben – ehhez egy négyest kellett megelőzni –, és ez végül sikerült! A Liu, Burján, Varnyú Alex, Krueger Cole összeállítású kvartett a dél-koreaiak és a kínaiak mögött lett harmadik, a negyedik helyen az oroszok végeztek.
Ezzel az is eldőlt, hogy a magyar válogatott sorozatban az ötödik világbajnokságról tér haza éremmel. A férfi staféta ezt megelőzően kétszer állhatott dobogón: 2015-ben ezüst-, 2017-ben bronzérmes volt.
Szépségtapasz ez a Liu Shaoang sérülése miatt rosszul indult, és bátyja, Liu Shaolin Sándor kálváriája miatt hasonlóan is folytatodó világbajnokságon.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS