Pesti Srácok

Obama és a választási csalás – Bíróság elé kerülhet a volt amerikai elnök

Obama és a választási csalás – Bíróság elé kerülhet a volt amerikai elnök
Obama arca, mikor megtudja, hogy kivizsgáljá a csalást

Furcsa oximoron, hogy míg az amerikai elnököt négy évre választott királynak nevezik, addig úgy tartják, hogy az USA a demokrácia hazája. Az ellentmondás azonban feloldható: ha demokrata párti diktatúra van, az demokrácia, ha republikánus demokrácia, az diktatúra. Barack Obama elnöklése során ezt az autokratikus hatalmat eddig is egyértelműen értelmezte, az új bizonyítékok alapján azonban őfelsége Barack Hussein az öröklés jogát is fenn akarta tartani magának.

Azt már legalább öt éve tudjuk, hogy az amerikai demokrata párt eléggé szélsőséges módszerekhez képes nyúlni, ha arról van szó, hogy megtartanák a hatalmukat. Ha más nem, akkor a BLM-lázadás során szinte polgárháborúba taszított ország jól példázta, hogy mennyire szerették volna megbuktatni Trump hatalmát. A legfrissebb vizsgálatok szerint azonban már az Obama-kormányzat elhatározta, hogy nem szeretnék elhagyni a Fehér Házat holmi népakarat miatt, ezért az akkor elnöklő Barack Obama mindent megtett, hogy elcsalja a választást.

Jó, lehet, hogy nem Obama akarta elcsalni a választást, csak parancsot kapott
 

Tulsi Gabbard Nemzeti Hírszerzési Igazgatóság (DNI) új vezetője szerint az egykori elnök kormányzata tudatosan meghamisított hírszerzési jelentésekkel akarta aláásni Donald Trump 2016-os választási győzelmét és aláásni későbbi elnökségét, ha mégis sikerül nyernie. Gabbard jelentése szerint Obama utasítására névtelen hírszerzési források hamisított információkat szivárogtattak ki a Washington Postnak és másoknak, miszerint Oroszország beavatkozott a választásokba Trump javára. A hírszerzés durva fegyverként való felhasználásával Obama megalapozta a Trump elnök egész első elnökségét aláásni szándékozó, évekig tartó puccsot. 

A DNI vezetője által nyilvánosságra hozott dokumentumok egyértelműen bizonyítják, hogy Oroszországnak nem volt szándéka és képessége az amerikai választások meghackelésére. Azonban néhány héttel azután, hogy Trump elnök történelmi győzelmet aratott Hillary Clinton felett a 2016-os választásokon, minden megváltozott.

Obama utasítására meghamisították a jelentéseket

Gabbard jelentése szerint Obama, csalódva az előző vizsgálat eredményeiben, és ragaszkodva a demokraták hatalomban tartáshoz, utasította az IC-t, hogy készítsen új hírszerzési értékelést, amely részletesen bemutatja az orosz beavatkozást a választásokba, annak ellenére, hogy ez ellentmondott a korábbi hónapokban közzétett több hírszerzési értékelésnek. Obama tisztviselői azonnal a médiában lévő szövetségeseikre támaszkodtak, hogy terjeszthessék hamis állításaikat. Névtelen hírszerzési források titkos információkat szivárogtattak ki a Washington Postnak és másoknak, miszerint Oroszország beavatkozott a választásokba Trump javára.

A bukás kapujában álló demokrata kormányzat tehát a kiépített médiahatalmát használta arra, hogy olyan állításokat fogalmazzon meg, amelyekkel befolyásolhatják a választások eredményét, illetve, ha ez nem sikerül, akkor előkészítsék a republikánusok bukását a következő választáson. Ez utóbbi össze is jött.

Azt már korábban láttuk, hogy az amerikai baloldal olyan kiterjedt mélyállami hálózattal rendelkezik, ami láthatatlan pókhálóként kötötte össze a sajtót és a titkosszolgálatokat. Ezt láthattuk a közösségi média leuralásában, illetve az egyetlen országos jobboldali médiaént szolgló Fox felvsárlásában és az ott jelenő Trump-ellenes narratíva felerősítésében.

Ezeket a hálózatokat akarta kihasználni Obama, hogy elcsalja a választásokat a saját pártja javára. Ezt 2020-ban, mikor a választás körül megkérdőjelezhető szabályossági kérdések merültek fel kicsúcsosodott (amit 2024-ben megpróbáltak megismételni). Persze, ezen nem lepődünk meg: a baloldal mindig hajlandó piszkos módszerekhez nyúlni a hatalom megtartásának érdekében.

Most azonban változott a felállás és Gabbard vizsgálatának hála elindult egy vizsgálat Barack Obama tevékenységének feltárására, melynek végén a volt ameriai elnök bíróság elé kerülhet a befolyásolás miatt, ez pedig nem az első, de talán a legfontosabb lépés a mélyállam felszámolására.

 

Ajánljuk még