Komoly izgalmi állapotba került Karácsony Gergely budapesti főpolgármesterré választásától az SZDSZ-panoptikumból ránk maradt Bauer Tamás, aki szerint új kedvence csupa rokonszenves döntéssel kezdte meg a főváros vezetését: Bauer ezek közé sorolta a kilakoltatások leállításának gigakamuját, a cuki bringázást és a Liget-projekt kinyírásának ötletét. Az ávós utód úgy gondolja, ideje lenne visszaadni a díszpolgári címet a magyarokat genetikailag alattvaló disznóknak minősítő Kertész Ákosnak, ezzel együtt visszavinni a Szent István parkba a kommunista tömeggyilkos, a hazaáruló Lukács György szobrát.
A Magyar Szocialista Munkáspárttól a Hazafias Népfronton és az SZDSZ-en át Gyurcsány DK-jához megérkező, majd onnan is távozó Bauer Tamás párás tekintettel idézte fel azokat az időket, amikor Budapesten még volt Lenin körút, Kun Béla tér, és szomorúan írt arról, hogy ma már sem a Moszkva, sem a Roosevelt, sem a Köztársaság téren nem sétálhat. Bauer bejegyzéséből kiolvasható, hogy az átnevezések nincsenek ellenére, de azokat csak akkor tartja elfogadhatónak, ha a névadó valamilyen bolsevik eszme, vagy az egyik elhíresült kommunista hóhér. Egy hete azonban Bauer Tamás számára is felcsillant a remény: mint írta, Tarlós rombolása után Budapest visszatérhet a Demszky-féle boldog és szabad építkezéshez. Ebben számít Karácsony Gergelyre, akitől azt várja, hogy visszaállítja a 2010 előtti tér- és utcaneveket.
Bauer egyébként szabályos ódát zeng Demszky Gábor korszakáról és gyalázza Tarlós Istvánt. Íme:
Demszky húszéves, illetve Tarlós kilencéves főpolgármestersége között a hasonlóságok mellett volt egy nagyon fontos különbség, ami fontosabb a hasonlóságoknál. Demszky húsz éves főpolgármestersége a szabadság újjáépítésének két évtizedébe illeszkedett, Tarlós főpolgármestersége a szabadság felszámolásának kilenc évébe. Demszky főpolgármesterségét határozott szegénység-ellenes intézkedések jellemezték, Tarlósét határozott szegényellenes intézkedések, a hajléktalanok kiszorítása. (Remélem, az aluljárók éjszakai lezárásának Tarlós-féle tervét az új fővárosi vezetés nem hajtja végre.) Demszky főpolgármesterségét Budapest kulturális virágzása jellemezte, Tarlósét az Új Színház szélsőjobboldali kézbe adása, a Fesztiválzenekar támogatásának megkurtítása stb.
A Bauer által feldícsért Demszky egyik nagy hazug ígérete éppen a Széll Kálmán (akkori nevén Moszkva) térrel kapcsolatos. A főpolgármester a 2000-es években többször kampányolt azzal, hogy 2009-re felújítja a területet. Társtettes volt ebben az ígéretcunamiban Kóka János, az SZDSZ akkori elnöke, valamint a most Zuglóban feltűnt Horváth Csaba, aki akkor a II. kerület polgármestere volt, később pedig Demszky főpolgármester-helyettese. Végül a Tarlós-időszakban, 2016-ban, négyszáz nap alatt újult meg a tér.
Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS