
Sokaknak fejfájást okoz, hogy Szerbia nem minden csoportba akar beállni, ezért is okozott felháborodást, hogy Belgrád fogadná Szergej Lavrov orosz külügyminisztert – hangsúlyozta Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök a szerb közszolgálati televízióban (RTS), hozzátéve, hogy rég nem tapasztalt akkora “hisztériát” Szerbia ellen, mint amely most alakult ki.
A szerb elnök az RTS hétfő esti híradójában kiemelte: nem lepődött meg azon, hogy az orosz külügyminiszter végül lemondta belgrádi útját, hiszen napok óta látszott, hogy bonyolult a helyzet, végül pedig Bulgária, Észak-Macedónia és Montenegró bejelentette, hogy nem engedi át a légterén a Szergej Lavrovot szállító gépet. Vučić azt mondta: nem érte váratlanul, hogy elmaradt a látogatás, a kialakult légkörrel viszont nem elégedett.
El sem tudják képzelni, hány beszélgetést folytattunk, amelyben azt kérték Szerbiától, hogy tagadja meg az orosz külügyminisztertől a vendégszeretetet
– közölte a szerb államfő.
Mivel Oroszország ellen nem tudnak semmit tenni, Szerbián élik ki magukat
– húzta alá. Arra is felhívta a figyelmet, hogy hétfőn több nyugati újságíró érkezett Szerbiába, mint bármikor korábban, csak azért, hogy beszámoljon a Vučić–Lavrov-találkozóról, de voltaképpen azért, hogy orosz kapcsolatai miatt támadhassa Belgrádot. Vučić szerint az ilyen lépéseket a Nyugat csak a Szerbiához hasonló kis országokkal szemben meri meglépni; nyilván nem fogják Törökországtól azt kérni, hogy mondja le Szergej Lavrov ankarai látogatását. A szerb államfő emlékeztetett arra, hogy Belgrád is elítélte Oroszország Ukrajna elleni háborúját, de – mint mondta – történelmi és kulturális kapcsolatai, valamint a gazdasági érdekei miatt nem csatlakozhatott az Oroszország elleni szankciókhoz. Aleksandar Vučić ugyanakkor hangsúlyozta: Szerbia továbbra is az Európai Unió tagjává kíván válni. Hozzátette: nem számít azonban arra, hogy felgyorsulna a csatlakozási folyamat, és júniusban újabb fejezeteket nyitnának meg, éppen az Oroszországgal fenntartott kapcsolat miatt.
Forrás: MTI; Fotó: AP (archív)
zsuzsa
2022-06-08 at 13:04
Az ukránok és oroszok már régen befejezték volna az öldöklést,ha az amerikai és europai fegyverlobbi érdeke ezt nem kívánná.Itt már régen nem arról van szó,hogy orosz agressio történt,vagy ukrán hovédelem folyik,hanem a háboru elnyutása a cél.Minél tovább tart a háboru,annál jobb “biznisz”Piacra lehet dobni a lassan elavuló készleteket humanitárius köpenybe bujtatva.A békéről már nem esik szó, csak a fegyveres felajánlásokról.Az ukrán emberek pedig menekülnek nyugatra az életük védelmébe oda,ahonnan igazi segítséget nem várhatnak el.
ómió
2022-06-08 at 10:58
Jobban jártok, Aleksandar, ha kimaradtok ebből az Unió nevű kupiból!
[email protected]
2022-06-08 at 08:07
Besser Wisser 2022-06-07 at 17:08
Kedves Uram!
Ilyen apróságokon, mint a Drezdai bombázás a mai világban amikor minden zöld és piros a keverékük meg BARNA, nem akad fel senki!
A németeknek a barna oly sokáig kedvenc színűk volt!
Aztán jött a DDR-ben a piros!
Most tartunk a zöldnél és ahogy alakul a helyzet, úgy változik Baerbock fekvése és az arcszíne is!
Az eredmény nem sokáig várat magára!
Chiovini György
2022-06-08 at 07:22
Nem könnyű a múltat elfeledni. Szerbiát nem szeretik a szomszédai. Vajon Montenegró miért tiltotta meg Lavrov útját?
Farkas Tamás
2022-06-07 at 20:25
MILYEN RÉGI ÉS MOST IS IGAZ A MONDÁS: AKI MÁSNAK VERMET ÁS -MAGA ESIK BELE! UGYE USA? UGYE EU??
Orientál
2022-06-07 at 19:40
Brüsszeliták rajtunk magyarokon is kiélik magukat, ami a nagy szégyen hogy Soros György receptjei szerint.
Szürke Farkas
2022-06-07 at 18:01
Mi azért nyomjuk a szerbiai csatlakozást, hogy bezáruljon az EU kör körülöttünk. Az EU-nak esze ágában sincs a további bővítés, így a szerbek is több vasat tartanak a tűzben, ez az országuk érdeke.
A “nyugat” meg 2014 utáni embargóban is kereskedett az oroszokkal, fegyverekkel, meg minden egyébbel. Ez a kétszínűség.
halacska
2022-06-07 at 17:43
Hajrá Szerbia -is!
Mária néni
2022-06-07 at 17:35
Most, hogy ujraindul az ukrán futbalszezon, nyugodtan hazaküld-
hetjük a szurkolóikat.
füredi46
2022-06-07 at 17:09
Az úgynevezett nyugatiak nem csak Szerbián élik ki magukat (sőt, azon még olyan nagyon nem is tudják, mert nem EU-s tag), hanem főleg Magyarországon. Az EU-ban a szemétségek tömegét találják ki Magyarország ellen, ott tesznek keresztbe nekünk, ahol csak tudnak, most a legnagyobb pofátlanságuk éppen az, hogy kitalálták: szuper magas importvámot vessenek ki a csővezetéken hozzánk érkező orosz olajra. Az EU-ban a pofátlanságnak nincs határa. Jobban tenné Vucic elnök, ha annyira nem is igyekeznének az EU-ba.
Besser Wisser
2022-06-07 at 17:08
Hogyan képzeli az EU, a NATO, Amerika, hogy valamilyen megegyezéssel a háború lezáródjon( már ha valóban ez érdekükben áll), ha még azt is meggátolják, hogy a másik fél/Oroszország is tárgyalhasson a szövetségeseivel? Mi ez, ha nem erőszakos diktátum, a “demokraták bölcsőjét ringató szervezetektől+.
És miért ne folytathatna önálló politikát Szerbia, vagy akár Magyarország?
Nem emlékszem arra, hogy a szégyenteljes drezdai bombázás után Churchillt kitiltották volna( elevenen érgtek el emberek). De sem a vietnami szégyenteljes emberirtás után, sem a japánok atombombázása után egyetlen állam nem zárta le a repterét az amerikai diplomaták előtt!
benzoli
2022-06-07 at 16:29
Nem tudni melyik verziotol rettegtek jobban. – Elmegy. – Nem megy el. – Varatlanul megerkezik. – Es most varjak a buntetest. Mindket oldalrol.
aladin
2022-06-07 at 16:14
Mi magyarok azt szeretnénk, ha az oroszok legalább felét elfoglalnák a náci ukrajnának, Putyinnal az élen. Mindent bele orosz testvérek!
Tudományos libsizmus
2022-06-07 at 15:37
Azt tudni kell, hogy Szerbia soha nem lesz EU tagállam. E tekintetben nem nagyon értem a magyar kormány törekvéseit. Ha Szerbia aláír az EU-nak, a szerb kormányt másnap felakasztják Belgrádban. És meg kell mondjam, igazuk is lesz.
xx
2022-06-07 at 15:15
Az egész akciónak (amelynek az alapjai 1991-ig nyúlnak vissza, és a Majdani puccs 5 milliárd $ áron történt megszervezése és az orosz ellenes uszítással és hisztériakeltéssel vált teljesen egyértelművé), hogy az igazi célja az Európai unió elvágása az Oroszországból szállított energiáktól és nyersanyagoktól, hogy egyszerre gyengítsék meg a két potenciális gazdasági versenytársat, hogy a meggyengítésük után minden gazdasági és politikai erejüket a legfőbb gazdasági versenytárs Kína ellen összpontosíthassák. A cél az USA gazdasági és politikai vezető szerepének a hosszú távú biztosítása.
Ez lenne az igazi cél, de ebbe az USA is bele fog rokkanni, miközben a szankciók bevezetése az orosz valuta folyamatos erősödését eredményezte.!
László54
2022-06-07 at 14:55
Valószínű hogy nagy pofára esés az EU.részéről a háború utáni időszak! Nagyon úgy tűnik az Oroszország elleni embargó az EU-t fogja gyengíteni!