Pesti Srácok

Csizma az asztalon - Elvis fehér csizmája 13 millió forintos áron kelt el

Elvis Presley fehér csizmája 45 ezer dollárért (13 millió forintért) kelt el egy brit árverésen a hétvégén.

MTI

A rock királyának lábbelijét egy brit gyűjtő vásárolta meg a wiltshire-i Devizesben szombaton megrendezett aukción. A csizmát Elvis 1968-ban viselte, amikor az NBC tévécsatorna műsorában az If I Can Dream című számot énekelte. Az énekes az egy hónappal korábban meggyilkolt Martin Luther King előtt tisztelgett a dallal. Presley előadása mélyen meghatotta a nézőket, mivel közben térdre esett, mintha imádkozna.

PestiSracok facebook image

Az NBC-felvétel után Presley Charlie Hodge-nak ajándékozta a csizmát, aki a műsorban vele együtt lépett fel. A csizma iránt nagy volt az érdeklődés a világ minden tájáról. Andrew Alridge, az árverés vezetője elmondta: nagyon elégedett, hogy a 38-45 ezer dollárra becsült relikvia végül a legmagasabb áron kelt el. Emlékeztetett arra, hogy a csizma afféle "Szent Grál" az Elvis-gyűjtők számára, mivel az If I Can Dream előadását a szórakoztatóipar történetének legfontosabb pillanatai között tartják számon.

A ritka relikvia árverését azért is nagy figyelem övezte, mert épp a napokban került a brit slágerlista élére az If I Can Dream címet viselő album az amerikai énekes átdolgozott és újrakevert dalaiból a Royal Filharmonikus Zenekar közreműködésével.

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.