Pesti Srácok

Bruce Willis bosszúvágya

Bruce Willis hamarosan elkezdi a First Kill című film forgatását, amelyben zsaruszerepet játszik, emellett elvállalta a Bosszúvágy remake-jének főszerepét is, amelyet annak idején Charles Bronson alakított.

MTI

A First Kill című thrillert Steven C. Miller rendezi. A filmet az EFO (Emmett Furla Oasis) Films gyártja, amellyel Bruce Willis már 10 produkción dolgozott. A forgatókönyvet Nick Gordon írta, a forgatás augusztusban kezdődik Cincinnatiben. Willis rendőrfőnököt alakít, aki megpróbál megoldani egy emberrablási ügyet, miközben gyorsan ketyeg az óra - számolt be róla a Deadline.com hollywoodi filmes hírportál. Az 1974-ben készült és nagy sikert arató Bosszúvágyból Eli Roth (Kabinláz, Motel) forgat felújítást. Willis a bosszúálló Charles Bronson szerepét veszi át a produkcióban. Az eredeti forgatókönyvet Joe Carnahan, Scott Alexander és Larry Karaszewski dolgozta át.

A több mint 40 éve bemutatott amerikai bűnügyi film alapjául Brian Garfield 1972-ben megjelent regénye szolgált. A krimit Michael Winner rendezte, Bronson egy építészt alakított, akinek feleségét meggyilkolják, a lányát pedig megerőszakolják, és mikor az utcán őt is megtámadják, nekilát, hogy maga tegyen rendet a New York-i utcákon. A film sikerét követően még négy folytatás készült húsz év alatt. A Bosszúvágy-filmek sok bírálatot is kaptak annakidején az önbíráskodás ábrázolásáért.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!