Pesti Srácok

10.000 új fát ültetnek Budapesten

Tízezer új fát Budapestre! címmel indít faültetési programot a Fővárosi Önkormányzat - jelentette be Tarlós István főpolgármester csütörtökön a Városligeti fasorban, ahol elmondta azt is: céljuk, hogy 2019-ig 8 ezer üres fővárosi fahelyet ültessenek be.

MTI

A program részeként még idén 20 kerület 62 utcájában több mint 1600 új fát ültet el a Főkert Nonprofit Zrt. A Városligeti fasorba 180 vadgesztenye fát ültetnek, míg az Andrássy út 29 új kőrissel, a Hungária körút X. kerületi szakasza 50 juharfával gazdagodik, de fapótlások lesznek a Nagy Lajos király útján, az újpesti Fóti úton és a ferihegyi gyorsforgalmi út mentén, valamint a Hűvösvölgyi úton is - fűzte hozzá Tarlós István a sajtótájékoztatón, amelyet Ligetvédők "Egyetlen fát sem kell kivágni ahhoz, hogy ültessünk tízezret! Ez még pótlásnak is kevés!" molinót tartó aktivistái bekiabálásokkal és dudálással zavartak meg.

A kezdeményezéssel a főváros megakarja nyugtatni azokat a "jóhiszemű, félrevezetett embereket, akiket érzelmektől túlfűtött liberális körök hisztérikus megnyilvánulásokkal konsternálnak" - fogalmazott a főpolgármester, aki szerint "politikai hátsó szándék" meglétét sejtetik a Római parti és a Liget-projekthez kapcsolódó fakivágásokat övező tiltakozások. Hangsúlyozta azt is: Magyarországon kormányrendelet írja elő, hogy mikor szükséges életvédelmi szempontok miatt fakivágáshoz folyamodni, ettől eltérve Budapesten egyetlen fát sem vágtak még ki.

"Eltökéltek vagyunk amellett, hogy a zöldterületek aránya ésszerűen, de egyértelműen növekedjen Budapesten" - emelte ki Tarlós István. Kitért arra is: a Főkert Nonprofit Zrt. összesen 27 ezer fasori fát és 103 ezer parki fát tart számon Budapesten. A program ötletgazdája, Persányi Miklós, a Liget-projekt kert- és tájépítészeti beruházásaiért felelős kormánybiztosa úgy fogalmazott: fakivágás nélkül nem lehet sem parkot, sem fasort fenntartani. Jogszabály-módosítással el lehetne érni, hogy a Liget-projekt költségvetéséből a környező területek zöldítésére is lehessen pénzt fordítani - fűzte hozzá.

Az eseményen Hassay Zsófia, Terézváros polgármestere elmondta, hogy csütörtökön a Városligeti fasorban több mint 150 új növendék fát ültetnek el. A program mellett a terézvárosi képviselőtestület pártállástól függetlenül egyhangúlag szavazott - jegyezte meg. A Városligetet már a 18. század végén felfedezte magának a városi polgárság, az akkor még Városerdőnek nevezett terület és a belváros között a Városligeti fasor teremtett közvetlen kapcsolatot - idézte fel Vattamány Zsolt erzsébetvárosi polgármester, aki szerint a fák nem csupán folytonosságot és állandóságot jelképeznek, hanem ráirányítják a figyelmet a közös felelősségre, amivel az utódaiknak tartozunk, azért, hogy a terület továbbra is a város szíve maradhasson.

PestiSracok facebook image

Kép: kingofwallpapers

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.