Pesti Srácok

A hétvégén mindent vitt Tyler Perry halloween-komédiája

Tom Hanks Inferno című filmje sem tudta megelőzni Tyler Perry halloween-komédiáját a hétvégén az észak-amerikai mozik jegypénztáránál.

MTI

A Boo! A Madea Halloween című horrorvígjáték, melyet Perry írt, rendezett, valamint társproducere és egyben főszereplője is, második hete tartja vezető helyét az észak-amerikai mozikban, ezen a hétvégén 16,7 millió dollárért (4,7 milliárd forint) váltottak rá jegyet - tudósított a BBC hírportálja.

PestiSracok facebook image

A Dan Brown azonos című novellájából készített Inferno csalódást okozott az észak-amerikai bemutató hétvégéjén, mindössze 15 millió dollárt hozott. A filmet, melyet részben Budapesten forgattak, Magyarországon már október közepétől játsszák.

A Da Vinci-kód előző epizódja, az Angyalok és démonok debütálása lényegesen jobb eredménnyel járt, 46,1 millió dollárt hozott 2009-ben. A filmet készítő Sony Pictures egy vezetője szerint a pénztári bukás oka részben az lehetett, hogy a hétvégén két jelentős baseball-meccset is játszottak az Egyesült Államokban, amelyet rengetegen néztek meg a tévében.

Péntek este a Chicago Cubs és a Cleveland Indians összecsapása 19,4 millió amerikait szegezett a képernyők elé, a szombat esti mérkőzést 15,1 millióan látták.

Tom Cruise Jack Reacher: Nincs visszaút című akciófilmje egy hellyel visszacsúszott a toplistán, ezen a hétvégén 9,6 millió dollárt hozott, ezzel harmadik lett, a Ouija: A gonosz eredete című kis költségvetésű horror kettővel került lejjebb 7,1 milliós bevételével, ez az ötödik helyhez volt elegendő.

Ben Affleck A könyvelő című akciókrimije stabilan tartja negyedik helyét a hétvégi 8,5 millió dolláros jegyárbevétellel.

Fotó: gamestar.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.