Pesti Srácok

Audrey Tautou gyújtotta meg a Lafayette ünnepi fényeit

Audrey Tautou francia filmcsillag gyújtotta meg a párizsi Lafayette nagyáruház klímaváltozással foglalkozó karácsonyi dekorációjának fényeit.

MTI

A Lafayette áruház központi kupolája alá óriási hófehér papírkarácsonyfa került. Az ünnepi dekorációból kibontakozó történetben egy jegesmedvecsalád keres új otthont a globális felmelegedés miatt. Az áruház idei karácsonyi díszítésének témáját Luc Jacquet francia filmrendező választotta ki, aki tíz éve Oscar-díjat nyert a Pingvinek vándorlása című természetfilmjével. A minimalista fehér díszítés összes figurája és azok környezete is túlnyomórészt papírból készült.

Az ünnepi fények keddi meggyújtásán Audrey Tautou színésznő mellett a Lafayette igazgatója, Agnes Vigneron és Lorenzo Papace francia zenész vett részt. Tautou, az Amélie csodálatos élete és a Hosszú jegyesség sztárja egyébként hamarosan egy életrajzi filmben látható a filmvásznon: A mélység kalandora című, Jacques-Yves Cousteau világhírű francia tengerkutatóról szóló produkcióban Cousteau feleségét játssza. A filmet november 24-től vetítik a magyar mozik.

PestiSracok facebook image

Kép: french moments

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.