Pesti Srácok

Fehér házi thriller elsőkézből

Együtt ír thrillert Bill Clinton korábbi amerikai elnök és James Patterson bestselleríró. A regény várhatóan jövő nyáron jelenik meg. A The President is Missing (Az elnök eltűnt) című thrillert két rivális kiadó, az Alfred A. Knopf és a Little, Brown and Co. szokatlan együttműködése révén publikálják. A könyvben egyedülálló módon keveredik majd a feszültség, az intrika és a hatalom kulisszák mögötti világa.

MTI

"Olyan információkkal szolgál majd, amit csak egy valódi elnök tudhat" - ígérte hétfőn a kiadók közleménye. A Knopf hosszú ideje Clinton kiadója, az Alex Cross-regények szerzője, Patterson viszont évtizedekkel ezelőtt szerződött a Little, Brownhoz. A bűnügyi regény Clinton első fikciós könyve lesz. A korábbi elnök eddig a legnagyobb közönségsikert a My Life (Életem) című memoárkötetével aratta, amely több millió példányban kelt el. Barátja, Patterson számára pedig a thriller ritka lehetőséget nyújt arra, hogy első kézből kapott információk alapján írjon könyvet a Fehér Házról.

PestiSracok facebook image

"A Clinton elnökkel való közös munka pályafutásom fénypontja" - mesélte az író. Clinton azt emelte ki, hogy nagyon szórakoztató számára egy hivatalban lévő elnökről írni, hiszen saját tapasztalatai mind az elnöki munkáról, mind a washingtoni adminisztrációs gépezetről rendelkezésére állnak. Hozzáfűzte, hogy Pattersonnal, akinek könyvei miatt régóta rajongója, igazán "szédületes" együtt dolgozni.

A kiadók arról nem adtak tájékoztatást, hogy a jelenleg hivatalban lévő Donald Trumppal foglalkozik-e a regény, amelyen 2016 vége óta dolgozik a két szerző. Az elnökválasztási kampány alatt a republikánus Trump ellenfele a demokratákat képviselő Hillary Clinton volt, Bill Clinton felesége.

fotó:CNN.com

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.