Pesti Srácok

Szabó Magda 100: A magyar írónőre emlékeznek Olaszországban

Szabó Magda 100: A magyar írónőre emlékeznek Olaszországban

Szabó Magda születésének századik évfordulója alkalmából kedden és szerdán Dialógus a női identitásról címmel rendez a Római Magyar Akadémia kétnapos programsorozatot a Falconieri-palotában. Az érdeklődők kedden Valentina Murabito fotós Szabó Magda által is inspirált pop-up kiállítását, valamint Szabó István Az ajtó című filmjét tekinthetik meg.

MTI

A Berlinben élő olasz fotóművész a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem fotográfus szakán végezte tanulmányait, majd a cataniai egyetemen tanult grafikai tervezést. Művei hibrid művészeti formákban jelennek meg, amelyeknek alapja az analóg kísérleti fényképezés. A kiállítás keretében a művész többek között bemutatja az egyik 2009-ben forgatott, Szabó Magda, illetve más magyar művészek által inspirált videoprojektjét, valamint Az ajtó című film egyik főszereplője által ihletett, közvetlenül az eseményre készült falfestményét is. A Római Magyar Akadémia Liszt Termében este levetítik Szabó István Oscar-díjas rendező Az ajtó című filmjét angol nyelven, olasz felirattal.

PestiSracok facebook image

A rendezvénysorozat kedden délután folytatódik a Női identitás a kortás irodalomban című, két szekcióból álló kerekasztal-beszélgetéssel, amelyen részt vesz Dacia Maraini olasz írónő, Dagmar Reichardt professzor, a kortárs olasz irodalom szakértője, Antonella Cilento, Nadia Terranova, Simonetta Sciandivasci olasz, Ugron Zsolna, Kemény Zsófi magyar írók, továbbá Juhász Anna, a Szabó Magda-centenárium rendezvényeinek felelőse és Szilágyi Mónika, a milánói Edizioni Anfora kiadó igazgatója.

A kétnapos rendezvénysorozat kedden este Kézdy Luca hegedűművész koncertjével zárul. Szabó Magda neve jól ismert az olasz közönség előtt. Kevés magyar író kapott akkora publicitást az országban, mint ő; az Einaudi Kiadó publikálta Az ajtó című könyvét, amely 2005-ben elnyerte a Dél-Olaszország legtekintélyesebb irodalmi elismerésének számító Mondello-díjat, az Edizioni Anfora kiadásában megjelent Für Elise című művét pedig az Unita napilap 2010-ben a legjobb külföldi regénynek választotta.

A 2003-ban alakult, kortárs közép-európai szépirodalmat publikáló Edizioni Anfora egyébként számos magyar szerző munkáját adta már ki és a közeljövőben tervezi Szabó Magda Freskó és Kosztolányi Dezső Édes Anna című műveinek megjelentetését is.

Ajánljuk még

Gyermekeket is érintő szexrabszolga-hálózatot üzemeltet egy magyar férfi Floridából

Exkluzív 2023 augusztus 8.
Ha azt hallanák, hogy egy Amerikában élő (leginkább bujkáló) magyar férfi kiszolgáltatott, nehéz élethelyzetben lévő nők bizalmába férkőzve végeztet erotikus munkát úgy, hogy gyakran az áldozatok kiskorú gyermekei, rokonai és munkatársai is belekeverednek a részben pedofília-gyanús rémálomba, akkor biztosan azt gondolnák, hogy egy filmről van szó. De erről szó sincs, Amiről most beszámolunk az a rideg valóság. Történetünkben magyar nőkről lesz szó, akik teljesen publikus “társkereső oldalakon” szexrabszolgaként tengetik a mindennapjaikat, ebből pedig kiutat csakis a nyilvánosság, az őket elnyomó és kihasználó férfi valós személyének a leleplezése jelenthet. A PestiSrácok.hu informátora részletesen beszámolt portálunknak erről a rémisztő, és egyben bicskanyitogató eseménysorról, amiben az a legrosszabb, hogy a nők kizsákmányolása elleni sok évtizedes fellépés dacára a szemünk előtt zajlik, van rá “kereslet” és ez a bizonyos férfi ebből kiválóan él, köszöni szépen, jól van, és esze ágába sincs abbahagyni, amit csinál. Ha hagyjuk…

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.