Pesti Srácok

Bajban van az Uránia, perre mennek a biztosítóval

Noha már két éve, hogy hatszáz köbméter csatornavíz öntötte el az Uránia alagsorát, és a mozi két kamaraterme használhatatlanná vált, a biztosító vitatja a kárigény jogosságát, így a nemzeti filmszínház perre vitte az ügyet - írta a Magyar Nemzet hétfői számában.

MTI

2015 augusztusa óta zárva van az Uránia két kamaraterme, a Csortos és a Fábri, amelyek egy nagy felhőszakadás után váltak használhatatlanná, a felújítás azonban még meg sem kezdődött, és jövő nyárig vélhetően nem is fog.

PestiSracok facebook image

Az épület csatornahálózata nem volt képes elvezetni a 2015. augusztus 17-i viharban lehullott hatalmas mennyiségű esőt - idézte fel a lapnak Elekes Botond, a filmszínház vezetője. Az alagsori mellett ráadásul a kupola padlásterében 120 évvel ezelőtt kialakított csapadékelvezető rendszer is "megadta magát", így a díszteremben is károk keletkeztek. A mozi munkatársai a "beázás pillanatában" megkezdték a kármentést, a dísztermet egy nap alatt kitisztították, az alagsort a fertőtlenítés után lezárták. Mindenre kiterjedő kár-felmérést végeztek: épületszerkezeti, épületgépészeti, mozitechnikai, belső- építészeti és restaurátori szakemberek bevonásával készült el az a részletes szakértői anyag, amivel az Uránia megalapozta a biztosítóval szembeni kárigényét. Ezt azonban a biztosító nem fogadta el, így jelenleg pereskednek az ügyben, ami jelentősen hátráltatja a szükséges felújítási munkálatokat. A mozi ugyanis még az elázott berendezések lebontására sem kapott engedélyt.

Tekintettel a moziévad természetére, továbbá a következő szezonra már meghirdetett programokra, illetve a felújítási munkálatokkal kapcsolatos tervezési, engedélyeztetési és közbeszerzési eljárásokra, a felújítási munkálatok várhatóan 2018 nyarán indulnak el - írta Elekes Botond a lapnak.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!