Pesti Srácok

Víziszínházi produkciókat tartanak Velencén

Az Esztrád Színház Velencei VíziSzínháza idén nyáron is színes programokkal várja a közönséget.

MTI

A szervezők tájékoztatása szerint a Velence Korzó tetőteraszán található Folkteraszon a gyerekeknek péntektől vasárnapig tartanak foglalkozásokat, de itt fedezhetik fel az Öko labirintus rejtelmeit is. A családosokat Gyermekszínház várja, míg az Ugródeszka színi tanodáknak és amatőr csoportoknak ad bemutatkozási lehetőséget. Esténként pedig minden korosztálynak szóló színházi előadások zárják a programok sorát. Július utolsó péntekén interaktív zenés előadás, majd interaktív irodalmi est várja az érdeklődőket, míg este Koltai Róbert Lerajzolom percek alatt című retro kabaréját élvezhetik a jelenlévők.

PestiSracok facebook image

Szombaton mesekoncert, Öko mesejáték, Szabadsághegy címmel színmű, valamint Pindroch Csabával és Verebes Lindával Peter Quilter: Mr. & Mrs. - Pár-bajok 5 színben című darab szerepel a programban. Vasárnap gyerekeknek szóló koncert, népmesei előadás, eklektikus zenei koncert és Abba Show musical est várja a szórakozni vágyókat.
A szervezők a következő hétvégékre is színvonalas programot állítottak össze. Például augusztus 11-13-án Arany János születésének bicentenáriuma tiszteletére az Arany 200 műfordító drámapályázat legjobb előadását mutatják be, de láthatóak lesznek A lantos - Gála címmel az Arany 200 népzenei pályázat díjazottjai is.

Kép: Esztrád Színház Velencei VíziSzínháza

Ajánljuk még

Így (NE) növeld a szurkolótáborodat! – Ragályos lett a vendégdrukkereket sújtó jegymizéria

Exkluzív május 21.
Óhatatlanul is megkerülhetetlen az a dilemma, hogy hogyan növelhetők a nézőszámok az első- és másodosztályú mérkőzéseken, ha a magyar futballról van szó. Ilyenkor felmerül a családi szektor bővítése, esetleg az ificsapatok állandó meghívása is a felnőtt meccsekre, azonban valami mindig kimarad. Mi lenne, ha igény esetén kötelezővé tennék a vendégszektor bővítését, esetleg helyet adnának a semleges – esetleg a békés, de a vendégeknek csendben szorító – szurkolóknak is a meccsre? Na, és persze korrektséget mutatnának a vendéglátó klubok az ellenfelüket elkísérő szurkolók irányába?

Délvidék csodái (4. rész) – Ahol egészen Óbecséig most is „magyar világ” van, rajzanak a tiszavirágok és még a tűzoltólaktanya is műemlék – A Tisza-mente

Exkluzív 2022 október 8.
Trianonban elcsatolt területeink közül talán a legkevésbé ismert és felfedezett a Délvidék. Erdély mindent visz, Tündérországként él a szívünkben, Felvidék a Tátra bérceivel és a köztük rejtőző tengerszemekkel csábít és a háború előtt Kárpátalja is közkedvelt célpont volt, Vereckével, Munkács várával és más látnivalóival. Mellettük szinte mostohagyerekként létezik a Délvidék, pedig csodálatosabbnál csodálatosabb látnivalókat rejt, színmagyar falvaival, hangulatos városaival és a „legmagyarabb folyó” gyönyörű alsó szakaszával. Sorozatunkban Délvidék csodáiból mutatunk fel néhányat, nem titkoltan abból a célból is, hogy olvasóinknak is kedvet csináljunk azokat felfedezni.