Pesti Srácok

Szeged Rocks: már négyszázan jelentkeztek az együttzenélős flashmobra

Már négyszáz fölött jár a Szeged Rocksra jelentkezett dobosok, basszusgitárosok, gitárosok, énekesek száma, az amatőr és profi muzsikusok április 21-én a Dóm téren adnak elő közösen négy dalt - mondta el Gajda Ferenc főszervező.

MTI

A közös zenélésre a kisgyerekektől a veteránokig mindenkit várnak április 10-ig. A jelentkezettek közül a legifjabb muzsikus alig 12 esztendős, a legidősebb pedig már elmúlt hetven. Az ország számos helyéről és külföldről már több zeneiskola, zenekar jelezte részvételét és - ami a szervezők egyik fő célja volt - olyanok is, akik eddig csak otthon, a négy fal között saját kedvtelésből játszottak.

PestiSracok facebook image

Magyarország egyik legszebb terén, Szeged szívében felcsendül majd Billy Idol legismertebb, White wedding című 1981-es száma, a brit rockbanda, a Blur Song 2 címet viselő 1997-es dala, a Tankcsapda 2000-es első kislemezéről az Ez az a ház, valamint a szegedi Sun Citytől a Nem izgat.

Az olasz ötlet alapján szervezett különleges esemény célja az élő zene és a rock népszerűsítése. A rendezvényen délelőtt próbákat tartanak, délután következik a nap leglátványosabb - és egyben leghangosabb - része, az együttzenélés, este pedig koncertek szórakoztatják a közönséget és a rendhagyó produkció közreműködőit.

A felkészülést a szervezők "mankóvideókkal" segítik, melyet a fesztivál bejátszózenekara - ének: Czutor Zoltán (Belmondo, Nyers) és Papes Béla (PartyArtsOk), gitár: Deák Attila (Variola, Sun City), basszus: Himmer István (Sonic Temple, Variola, Sardinelli), dob: Dér István (Sonic Temple, Köménymag) készít.

A szervezők ötlete már más települések érdeklődését is felkeltette, így a közeljövőben hasonló típusú rendezvényt bonyolíthatnak le Kiskőrösön és Lakiteleken is, így a Szeged Rockson bemutatkozó zenészek más helyszíneken is felléphetnek.

Magyarország legnagyobb zenei flashmobjának napján elindul a szegedi könnyűzenei életet az 1960-as évektől napjainkig bemutató internetes archívum is, melyben videók, fotók, zenekari leírások találhatók majd. Az országban egyedülálló kezdeményezés célja a város gazdag zenei múltjának bemutatása mellett, hogy motivációt adjon a jövő zenekarai számára.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.