Pesti Srácok

Megvan, kiről szól a Gyűrűk ura televíziós sorozat

Mint tavaly novemberben kiderült, az Amazon Stúdió megszerezte A Gyűrűk Ura globális televíziós jogait és többévados sorozatot indít J.R.R. Tolkien regényei alapján. Az már szinte biztos, hogy a trilógia és a Hobbit egy szereplője sem tér vissza majd a feldolgozásban, és az is, hogy ez a széria lesz a televíziózás egyik legdrágább produkciója. - írja a hirado.hu.

061.hu
PestiSracok facebook image

A sorozatról érkező legfrissebb hírek már a történet főszereplőjéről szólnak, ami a pletykák szerint a fiatal Aragorn lesz, akit a trilógiában Viggo Mortensen alakított. A stúdió azt már korábban is elismerte, hogy a történet jóval az Egy Gyűrű elpusztítása előtt játszódik, így valóban lehetséges, hogy az Északi Dúnadánok tizenhatodik vezérére koncentrál majd a forgatókönyv.

Az Amazon a Reuters értesülései szerint 250 millió dollárt (63,2 milliárd forintot) már elköltött a jogokra, az első két évadra pedig újabb 250 millió dollár a költségvetés. És ezek még csak az előzetes tervek, mely alapján a Trónok harcát is lekörözhetik, melynek egy része 15 millió dollárba kerül a marketingköltségek nélkül.

A Középföldén játszódó új sorozat A Gyűrűk Ura: A gyűrű szövetsége eseményeit megelőző új történeteket fog elmesélni, de széria premierjének dátumát még nem tűzték ki. A Gyűrűk Ura-regények nyomán Peter Jackson rendezésében forgatott trilógia csaknem hatmilliárd dolláros bevételt hozott világszerte és 17 Oscar-díjjal jutalmazták.

fotó: nerdist.com, forrás: hirado.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.