Pesti Srácok

Gyásztávirat - Meghalt Ralph Santolla

Családja kérésére szerdán lekapcsolták a lélegeztetőgépről Ralph Santollát, a Deicide, az Obituary és a Death gitárosát. A legendás metálzenész kómában töltötte utolsó napjait, miután május 30-án szívinfarktust kapott. 49 éves volt.

061.hu

Ralph Santollát június 6-án, családja döntése alapján lekapcsolták az őt életben tartó gépekről – írja a Revolver. A gitáros egy pókcsípés következményének vélt elváltozást észlelt magán, majd a kórházban kiderült, hogy egy vérrögről van szó. Napokkal később, múlt kedden infarktus következtében megállt a szíve, és bár az orvosoknak sikerült újraéleszteniük, a zenész kómába esett, amiből már nem tért magához. Hamarosan egyértelművé vált, hogy már nincs remény a felépülésére. A nehéz döntést édesanyja és fia hozta meg. Dorian Angelo Santolla a Facebookon közölte: apja szerveit felajánlják azoknak, akiknek szüksége van rájuk az életben maradáshoz.

PestiSracok facebook image

- mondta Sue Santolla-Rocha, a gitáros édesanyja.



Az 1969-ben született Santolla több legendás zenekarban is játszott, 1993-ban robbant be a köztudatba a death metal színtéren, amikor is bekerült Chuck Schuldiner együttese, a Death turnéfelállásába. Lemezen ugyan nem szerepelt a 33 évesen agydaganatban elhunyt zenészzseni mellett, de később számos más csapatot is erősített: játszott a Milleniumban és a Skid Row-frontember Sebastian Bach oldalán, majd az Iced Earth, az Obituary és a Deicide soraiban.

Szólóalbuma 2002-ben jött ki Shaolin Monks In The Temple Of Metal címmel, zenélt Gary Hughes egyik lemezén, és olyan projektekben is részt vett, mint a Memorial, a Serpent Seduced Eye vagy a Redscream. Alapított egy szupergroupot is a Crowbar, a Dimmu Borgir, a Testament és más neves bandák tagjaival. A Devil's Highway nevű formáció munkálatai még zajlottak Santolla kómába esésekor, de a lemez feltehetően így is meg tud jelenni.

Fotó: metalsucks.net

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!