Pesti Srácok

Koreai zenészeket látnak vendégül a MÁV Szimfonikusok

Újra közösen lép fel a dél-koreai vasúttársaság zenekara, a Korail Symphony Orchestra és karmestere, Suhan Ji a MÁV Szimfonikus Zenekarral a Vajdahunyad várában július 5-én.

MTI

A világ két egyedüli, vasúttársaság által fenntartott zenekara a MÁV Szimfonikusok és a Korail Symphony Orchestra már tavaly felvette a kapcsolatot egymással, amelynek köszönhetően a magyar művészek a koreai zenekarhoz csatlakozva együtt zenéltek a szöuli Lotte Hallban, valamint a koreai vasutasnapon. Az együttműködés a közös munkán túl a magyar és a koreai kultúra ötvözéséről és a kölcsönös támogatásról, inspirációról is szól - olvasható a magyar zenekar MTI-hez eljuttatott közleményében.

PestiSracok facebook image

A Vajdahunyad várába szervezett koncerten elhangzik többek között Mozart Varázsfuvolájának nyitánya, Dvorák Újvilág szimfóniája, de Bellini és Puccini műveiből is hallhatnak részleteket az érdeklődők.

A koreai művészekkel kiegészült MÁV Szimfonikusokhoz Kertesi Ingrid szopránénekes is csatlakozik a produkciókban. A MÁV Szimfonikusok az új, 2018/2019-es évadban több kiváló művésszel lépnek színpadra, mások mellett Makszim Vengerov hegedűművésszel, Rost Andrea operaénekessel vagy a zenekar tiszteletbeli vendégkarmesterével, Kobajasi Kenicsiróval.

A gyerekek az új évadban is lehetőséget kapnak arra, hogy megismerkedjenek a klasszikus zene szépségével és a kamarazene örömével, ezeknek a programoknak a részleteiről is a zenekar megújult honlapján lehet bővebben olvasni.

Fotó: Fidelio.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.