Pesti Srácok

Büszkeség és balítélet a színpadon

A Liza a rókatündér című film alkotójának, Ujj Mészáros Károlynak a rendezésében mutatják be a világirodalom egyik legnépszerűbb szerelmes regényének, a Büszkeség és balítéletnek a színpadi változatát szeptember 14-én a fővárosi Centrál Színházban.

MTI

Jane Austen angol írónő híres művéből Joannah Tincey angol színésznő készített átiratot, amelyet nagy sikerrel játszottak az Egyesült Királyságban, Magyarországon a Büszkeség és balítélet két színészre címmel lesz látható - olvasható a tájékoztatóban.

PestiSracok facebook image

Az előadás különlegessége, hogy a két főszereplő, Balsai Móni és Schmied Zoltán összesen 11 karaktert alakítanak.

A tájékoztató idézi a rendezőt, aki elmondta: az a cél, hogy picit elvarázsolják a nézőt és egy szórakoztató, humoros, érzelmes utazásra invitálják őket. Vetített hátterekkel dolgoznak, ezáltal sok helyszínt tudnak megjeleníteni látványosan.

"A darab alapjául szolgáló regény 200 éve született egy női szerző tollából, és akkoriban forradalmi műnek számított, de a ma embere számára is aktuális: megmutatja, az előítéletek mennyire félre tudnak vinni egy kapcsolatot, hogy mennyire el tudunk beszéni egymás mellett. Mindezek mellett a darab humora, érzelmessége, angolsága szemernyit sem kopott" - hangsúlyozta a rendező.

Fotó: fidelio.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.