Pesti Srácok

Huszonkét filmet tűz műsorra az idei Koreai Filmfesztivál

Huszonkét filmet tűz műsorra az idei Koreai Filmfesztivál, amelyet november 5. és 11. között rendeznek a főváros mellett Debrecenben, Pécsen és Szegeden.

A filmek négy szekcióban láthatók. A Fókusz elnevezésű válogatás idén a Koreai Filmművészeti Akadémia (KAFA) rövidfilmjeit mutatja be. A Friss elnevezésű szekció a legújabb koreai sikerfilmeket vonultatja fel, és elsősorban a koreai film irányaira fókuszál. Az idei fesztiválon Jang Sang Ri A 7-es szoba című vígjátéka, valamint Min Kju Tung női sorsokat bemutató filmdrámája mellett hét filmet tűznek műsorra.

Korea nagyhatású filmkészítőinek egyikét mutatja be az Arcok válogatása, amelynek idei vendége Je Jang Ri filmrendező lesz, akinek négy kultuszfilmjét láthatja a magyar közönség. Az Egy gyilkos asszony vetítése után november 8-án beszélgetést is tartanak a rendezővel a Sugár Moziban. Ez a 2016-ban készült film azokról az 50 és 80 év közötti prostituáltakról szól, akik a bacchus elnevezésű koreai energiaitalt árulják a testükkel együtt, hogy fenntartsák magukat és kifizessék a gyógykezeléseket.

PestiSracok facebook image

Magyar filmes szakemberek válogatásait mutatják be az Extra szekcióban, a vetítések után beszélgetéseken vehetnek részt az érdeklődők. Idén Vincze Teréz, az ELTE Filmtudomány Tanszékének adjunktusa válogatott. Az idei szekció a Csendes álom címet kapta, és négy olyan független filmet foglal magába, amelyek nagy fesztivál- és közönségsikereket értek el.

Az idei fesztivál Ri Csung Tung rendező Murakami Haruki novellájának adaptációjával, a Gyújtogatók című misztikus film vetítésével veszi kezdetét az Uránia moziban. A filmdráma egy szerelmi háromszög történetén keresztül a koreai Y generáció kilátástalanságával foglalkozik. Az alkotás az idei cannes-i filmfesztiválon elnyerte az európai filmkritikusok FIPRESCI-díját. Dél-Korea 2018-ban ezt az alkotást nevezi az Oscar-díjra.

Fotó:independent.co.uk

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!