Pesti Srácok

A környezeti tudatosságot népszerűsítő játékok a Gyerek Szigeten

A környezettudatosságot népszerűsítő játékokkal várja a hétvégén az érdeklődőket a Gyerek Szigeten az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), amely a Zöld út elnevezésű eseménysorozatának zárásaként rendezett játékos családi pikniket a budapesti Hajógyári-szigeten.

MTI

Makai Martina fenntartható fejlesztésekért felelős helyettes államtitkár elmondta: a piknik célja, hogy megmutassa a családoknak, mennyi mindent tudnak tenni a mindennapokban a fenntarthatóság érdekében. Hozzátette: "a fő jelmondatunk is az, hogy A fenntarthatóság rajtad is múlik". Az ITM standjánál a családok együtt mehetnek végig a Zöld úton, és a többi között kipróbálják magukat az újrahasznosításhoz és a szelektív hulladékgyűjtéshez kapcsolódó játékokban. A témával kapcsolatos sok új információ elsajátítása mellett a gyerekek ajándékot is kapnak a kaland végén.

PestiSracok facebook image

"Felhívjuk a figyelmet arra, hogy sokat tehetünk azért, hogy ne is keletkezzen hulladék, azzal, ha csomagolásmentesen vásárolunk, ha figyelünk arra, hogy a bevásárláshoz vigyünk magunkkal többször használatos bevásárlótáskát, ha olyan kiszerelésben vásárolunk, amely a család igényeinek megfelelő" - mondta Makai Martina. A helyettes államtitkár szerint, akik végigmennek a nyolc állomásos pályán, látni fogják, hogy a hulladék értékes alapanyag is lehet.

A május 24-én kezdődött Zöld út eseménysorozat korábbi két állomása a budapesti Millenáris Parkban megrendezett Ecodesign című háromnapos kiállítás, vásár és workshop volt, valamint egy húsz bevásárlóközpontot érintő országos akció, amely a tudatos vásárlásra hívta fel a figyelmet.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.