Pesti Srácok

Katy Perry 2,7 millió dollár kártérítést fizet a koppintásért 

Kétmillió hétszázezer dollár (797 millió forint) kártérítést ítélt meg csütörtökön Marcus Gray keresztény rappernek az a Los Angeles-i bíróság, amely a hét elején kimondta, hogy Katy Perry a rapper dalából másolt részleteket Dark Horse című 2013-as slágeréhez.

MTI

Az ügyben született hétfői ítélet szerint az énekesnő Gray Joyful Noise című 2008-as dalának egyes elemeit használta slágeréhez. A Flame művésznéven zenélő rapper először 2014-ben perelte be Perryt a szerzői jog megsértéséért. Az amerikai énekesnő, aki nem volt jelen a kártérítési összeg bejelentésekor, a per során azt mondta, a Dark Horse teljesen eredeti, saját mű, és hogy a rappert egyáltalán nem ismerte. Ügyvédje szerint a Joyful Noise elektronikus üteme olyannyira általános, hogy nem állhat szerzői jogvédelem alatt. A felperes és a bíróság azonban máshogy látta. Jogi képviselője szerint Perry fellebbez az ügyben.

PestiSracok facebook image

https://www.youtube.com/watch?v=0KSOMA3QBU0&pbjreload=10

A Dark Horse nagyjából 31 millió dollár bevételt hozott a Capitol Records kiadónak, Perry pedig csaknem 3,2 millió dollárt keresett vele. Az illetékes Los Angeles-i bíróság csütörtökön a lemezkiadót 1,2 millió dollár, Perryt 550 ezer dollár kártérítés megfizetésére kötelezte. A fennmaradó összeget a producereknek és a dal többi közreműködőjének kell megfizetnie. A Missouri állambeli St. Louisból származó 37 éves Gray 2004-ben adta ki első albumát és azóta több slágerrel is szerepelt a Billboard gospel és keresztény dalokat felvonultató listáin. A 34 éves Perry 2008-ban robbant be a köztudatba I Kissed a Girl című számával, és vált a világ egyik legsikeresebb női popelőadójává. Emellett három évadon át zsűrizett az American Idol című televíziós tehetségkutató műsorban.

https://www.youtube.com/watch?v=QCcW-guAs_s

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!