Pesti Srácok

#programON: a hét legjobb online eseményei (05.04)

#programON: a hét legjobb online eseményei (05.04)

:A koronavírus járvány miatt a főváros, sőt az ország kulturális élete az online térben rendeződött újra. Számos előadás, tárlatvezetés, koncert, gasztroesemény és workshop között válogathatunk a virtuális térben. A bőség zavarában most igyekszünk segítő jobbot nyújtani, és hétről hétre egy csokorba szedjük a legígéretesebb online programokat.

061.HU ÖSSZEÁLLÍTÁS

A város mint csatatér | Vendég: Vitézy Dávid és Várkonyi Gábor// MÁJUS 5. 17:00, SZERVEZŐ: BRAIN BAR

PestiSracok facebook image

Új kerékpársávok, sebességkorlátozások, átalakuló közterek - már most is számos jelét láthatjuk, hogy az élet nem biztosan a régi kerékvágásba tér vissza a városokban. De mégis mire számíthatunk? A Brain Bar élő videósorozatának legújabb részében igazi parázs vitára számíthattok. Két olyan közéleti szereplőt látunk vendégül, akiknek munkája, hobbija, hivatása a közlekedés. Az összecsapásban te is hallathatod a hangot, és élőben kérdezhetsz Várkonyi Gábor autópiaci szakértőtől, és Vitézy Dávidtól, a BFK vezetőjétől! A beszélgetésben biztosan szó esik arról, hogy milyen trendeket gyorsíthat fel a városokban a mostani válság, mit gondolnak a jelenlegi budapesti közlekedési újításokról, vagy arról is, hogyan látják az autóipar jövőjét.

Vasárnapi Iskola- Streamkoncert-sorozat az A38 Hajón // MÁJUS 10. 10:30; SZERVEZŐ: A38

Nagyszabású online fesztiválsorozatot indít az A38 Hajó a Hajónapló.ma csapatával közös szervezésben, amelyben a Kárpát-medence mintegy száz zenei produkcióját juttatja el az érdeklődőkhöz tíz egymást követő vasárnapon. Az alkalmanként tíz bemutatkozó fellépő az A38 Hajón ad koncertet, amelyeket a Hajónapló élőben közvetít a Facebook-oldalára.

A Vasárnapi Iskola bő két hónapon át tart majd május 10-étől kezdődően. Tíz olyan vasárnappal ajándékozza meg a közönséget, amelyen új szemléletű produkciókkal válik mindennapossá közelünkben az új zenészek, előadók, zenei világok, kísérletek, kezdeményezések bemutatkozása. Az online fesztivál koncertfelvételei a live streamek lezajlása után a Hajónapló YouTube-csatornáján lesznek elérhetők.

Első alkalommal május 10-én, 10.30-tól óránként mutatkozik majd be tíz zenekar, név szerint a Tettamanti Téma, a Kis Tyutyu Band, a Cseh Péter / Music Trió, az imanexperiment, az Oliver From Earth, a horhos, a Góbé zenekar, a Napfonat, a Nagy Emma Quintet és a Sonny and his Wild Cows.

A láthatatlanok / Premier a Távmoziban! MÁJUS 4, 22:00

A láthatatlanok című film magyarországi mozipremierjét néhány héttel ezelőtt bizonytalan időre kénytelenek voltunk elhalasztani a járvány miatt, ezért alternatív úton juttatjuk el a nézőkhöz: a Budapest Film Zrt. új platformján, a Távmoziban április 21-től lesz megtekinthető. A film főszereplője négy mindenre elszánt szociális munkás. Nőknek fenntartott nappali melegedőt vezetnek, állandó vendégeiket fürdővel és meleg étellel várják. Mindent elkövetnek, hogy segítsék az emberi méltóság megőrzését és a társadalomba való visszailleszkedést. Amikor az emberi tényezőt teljesen figyelmen kívül hagyó bürokraták ellehetetlenítik őket, hősiesen szövetkeznek, hogy a szabályokat áthágva segítsenek pártfogoltjaikon: tovább üzemeltetik a helyet, éjszaka menedéket nyújtanak, nappal pedig azon fáradoznak, hogy kiépítsék vendégeiknek a megfelelő szociális hálót. Magánakciójuk azonban nem maradhat sokáig titokban.

A BUDAPESTI TÁVMOZIRÓL:
A Budapest Film Zrt. mozijai március 12-én az elsők között állították le a vetítéseket, hogy a nézők és a mozisok egészségét nálunk semmiképp se fenyegethesse a járvány. Most viszont elsőként is nyitunk újra – igaz, egyelőre csak biztonságos, internetes közvetítések formájában. Most pedig örömmel mutatjuk be új kezdeményezésünket, a Budapesti Távmozit. A Művész, Puskin, Toldi, Tabán, Kino Cafe filmszínházak április 21., keddtől ismét napi műsorrendben vetítenek a https://film.artmozi.hu/ címen keresztül. A kínálat folyamatosan új mozipremierekkel és filmfesztiválokkal bővül. Az előadásokra a szokott módon válthatnak kedvezményes jegyeket az interneten. A virtuális gépházakban ugyanazok a mozigépészek dolgoznak, mint rendesen, és az online nézőterek bejáratánál is ugyanazok a jegyszedők várják a nézőket, akikkel a kedvenc mozijukban máskor is találkozni szoktak. A Távmozi vetítéseire váltott jegyekkel közvetlenül a budapesti művészmozik fennmaradását és a Budapest Film munkatársainak megélhetését segíthetik a váratlan mozinélküliség idején. Az igazi mozik újranyitása nagyon nagy ünnep lesz nekünk, akármikor is jön el az a nap. Szeretnénk, ha a Budapesti Távmozi nézőit üdvözölhetnénk ott majd legelsőként, mert ők azok, akik ebben a nehéz időszakban is ragaszkodnak a mozizás élményéhez.

PIM x A38 - Beatz x Poe’s: Gábor Tamás Indiana, Szurcsik Benedek// MÁJUS 5 20:00

A Beatz x Poe’s online kiadása indítja a májust Gábor Tamás Indiana és Szurcsik Benedek szövegeivel. A Petőfi Irodalmi Múzeummal közös spoken word-estet az A38 YouTube-csatornáján követhetitek élőben május 5-én.

Gábor Tamás Indiana freestyle rapper, slammer, grafikus. Amikor nem szövegel, akkor is a pályán van, a legeredményesebb team slammer, csapatban kétszer nyerte meg az országos slam poetry bajnokságot. De önmaga is csapat, a legritmusosabb cselek királya a gyepen és a színpadon egyaránt, de a kapuban is jó a flow-ja. Indiánnak indult, de Indiana lett belőle, és nem lehet felsorolni, hány és hányféle versenyt nyert már, és hogy hány underground arc a haverja. A Food Film Fighters állandó szereplője, az első Pilvaker 2. helyezettje, szózsonglőrködött már a Dumaszínházban és a Radnóti Színházban is.

Szurcsik Benedek (ex-SÉF) képzőművész, MC, meggyőződéses idealista. A Common Vibe közösségi stúdió munkatársa, a Metaflag ötletgazdája. Amikor nem olvas vagy ír, rendszerint fest. A ’Minden Okkult Metaszlengek Lomb Katója’ cím birtokosa a Sör És Fű zenekar tagjaként, Áts Feri maszkja mögé bújva közel egy évtizeden át volt a magyar underground hiphopra fogékonyak harmadik szemének elkötelezett fölnyitogatója. S bár már két éve absztinens, azért olykor manapság is meg-megáll egy galaktikus rapre, ha úgy van. Mindhalálig vagány exséf. A sorozat házigazdái és társszervezői: Pion István és CSIDER ISTVÁN ZOLTÁN.

Otthonról csatlakoznak a streamhez a sorozat rezidensei, DJ Lee n’gum, és az ATMO zenekar.
Az ATMO tagjai:
Usztics Péter - gitár
Antal Gábor - billentyű
Gyarmati Gábor - basszusgitár
Fekecs Ákos - dobok

ONLINE STREAM: https://youtu.be/5XB5TX0tLDU

Első Magyar Karantén-Színház // Maros András - Elég erős

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.