Pesti Srácok

Magyarország az egyik legfontosabb zeneiipari esemény fókuszában

Magyarország az egyik legfontosabb zeneiipari esemény fókuszában

A Hagyományok Háza képviseli Magyarországot az English Folk Expo (EFEx) és a vele párhuzamosan zajló Manchester Folk Festival angol zeneiipari és kulturális eseményen, a sokszínű magyar és Kárpát-medencei hagyományos kultúrát pedig a Muzsikás, az Ötödik Évszak, a Pengetős trió és a Dalinda reprezentálja majd.

061.hu

Az intézmény listájáról az angol fesztiválszervezők a Muzsikást, az első lemezével idén Fonogram-díjat kiérdemlő Ötödik Évszakot, a rendhagyó hangszerelésével a népek kultúrája közti híd szerepét betöltő Pengetős triót, valamint a különleges női energiákat felszabadító Dalinda a capella triót válaszották ki, hogy zenéjükkel reprezentálják a sokszínű magyar és Kárpát-medencei hagyományos kultúrát. A meghívott előadók közül a Dalinda és a Pengetős trió mindemellett a Hagyományok Háza nemzetközi portfóliójának is résztvevője.

PestiSracok facebook image
Muzsikás

Az expóra és a fesztiválra - melynek korábbi kiemelt országai között szerepel többek között Dánia, Skócia és Írország is - a Hagyományok Háza tíz, a magyar népzene és világzene területén tevékenykedő, kiváló eredményekkel és előremutató munkássággal bíró szakmai képviselőt is delegál, akik a kiválasztott zenekarok mellett hozzájárulnak a magyarországi kulturális szektor megismertetéséhez, emellett kapcsolatteremtő diplomáciai és promóciós tevékenységük révén fontos kapuk nyílhatnak meg a jövőben a hazai folkegyüttesek és kulturális szervezetek előtt.

Ötödik Évszak

Az évente megvalósuló English Folk Expo (EFEx) és a vele párhuzamosan zajló Manchester Folk Festival nemzetközi szinten az egyik legfontosabb zeneiipari és kulturális esemény, amelyen a helyi, népzenei indíttatású professzionális zenekarok mellett minden évben egy kiemelt vendégország kultúrájával is megismerkedhetnek a műfaj szakmai és piaci képviselői, valamint a közönség.

A szervezők pénteken hivatalosan is bejelentették, hogy az idei évben Magyarország kerül az EFEx fókuszába.

Pengetős trió

A vezető képen a Dalinda együttes látható

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.