Pesti Srácok

"Az emberek nagyon tehetségesek ebben az országban, be vannak oltva művészettel, érzékenységgel!" - Ferenczi György és Peru a Küzdőtérben

"Az emberek nagyon tehetségesek ebben az országban, be vannak oltva művészettel, érzékenységgel!" - Ferenczi György és Peru a Küzdőtérben

Petőfi Sándor versei megzenésítve is fantasztikusak. Ferenczi György a Ki vagyok Én című költemény köré írt remek muzsikát, ami egy kőkemény boogie lett. Ezúttal a műsorvezető Peruval kiegészülve élőben adták elő a Pesti TV Küzdőtér című műsorában.

061.hu

A hazai blues zene egyik kiválósága, Ferenczi György a Küzdőtérben mutatta be kedvenc hangszerét, a szájharmonikát. Szóba került az egykori világbajnoki szereplés is, ahol Ferenczi György ötödik helyezést ért el és berobbant a hazai blues-rock életbe. A kiváló zenész mesélt a küzdelmeiről is, A Dal című műsorban való zsűriskedéséről, de szóba kerül a saját stílus kialakítása, amiben Ferenczi mesterit alkotott.

PestiSracok facebook image

-fogalmazott az interjúban a zenész, aki bizakodó az ifjú zenészgenerációt tekintve.

A zenész szerint a mai fiatalok ugyanolyan tehetségesek, mint Tátrai Tibusz és a többi nagy előd, csak már más motiválja őket a zenében is, ami egy teljesen természetes dolog.

-hangsúlyozta Ferenczi György.

A teljes adást ITT tudja megnézni!

Ajánljuk még

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.