Pesti Srácok

"Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk..." - A Magyar Mozgókép Fesztivál programjában a PestiSrácok gyártásában készült doku

"Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk..." - A Magyar Mozgókép Fesztivál programjában a PestiSrácok gyártásában készült doku

László Gábor és munkatársunk, László Petra hiánypótló dokumentumfilmje, a "Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk..." is bekerült a Magyar Mozgókép Fesztivál programjába, amely június 9. és 12. között a legújabb magyar filmek premierjével, szabadtéri vetítésekkel, nemzetközi fesztiváldíjasokkal, sztárokkal, közönségtalálkozókkal, gyermek- és ifjúsági programokkal, felújított klasszikusokkal, kiállításokkal, koncertekkel és gasztroprogramokkal várja a filmek és alkotóik iránt érdeklődőket. A doku az 1100 éves német-magyar közös együttélésnek a bemutatására vállalkozik 52 percben. A PestiSrácok gyártásában készült filmet a Lakiteleki Filmszemlén második hellyel díjazták.

061.hu

"Mi svábok, mindig jó magyarok voltunk..." - hangzott el a közismert mondat egy Németországba kitelepített magyarországi sváb szájából. És valóban: a német-magyar együttélés már több mint 1100 évre nyúlik vissza, és olyan, mint egy jó házasság. Vannak benne csodálatos pillanatok és olyanok is, amiket az ember inkább feledni szeretne. A film ennek az 1100 éves német-magyar közös együttélésnek a bemutatására vállalkozik 52 percben.

A filmet június 11-én 22.30-kor vetítik Veszprémben a fesztivál keretében.

A film szerkesztőjével, László Petrával korábban készített interjúnkból kiderül, a filmben a német-magyar együttélés sarkalatos pontjaira koncentráltak.

-fogalmazott László Petra. A teljes interjút ITT olvashatja.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!