Pesti Srácok

A legjobb forgatókönyv díját hozta el Köbli Norbert A játszmáért Los Angelesben

A legjobb forgatókönyv díját hozta el Köbli Norbert A játszmáért Los Angelesben

"Most jött a hír, hogy a legjobb forgatókönyv díját kaptam Los Angelesben a magyar filmek fesztiválján A játszmáért. Öröm & boldogság & köszönet!" - írja Köbli Norbert Balázs Béla-díjas érdemes művész Facebook posztjában.

061.hu

A játszma című kémfilmet - amely a nagysikerű A vizsga folytatása - júniusban mutatták be a hazai mozikban. Az ikonikus thriller felejthetetlen karakterei Kulka János, Nagy Zsolt, Hámori Gabriella és Scherer Péter alakításában tértek vissza a vászonra, új főszereplőként pedig Staub Viktória csatlakozott a csapathoz.

PestiSracok facebook image

A film a '60-as években játszódik. Az állambiztonság tisztje, Jung András (Nagy Zsolt) élete tökéletes: boldogan él feleségével, Évával (Hámori Gabriella), és az egyetlen dolog, ami előléptetését hátráltatja egy versengő kolléga, Kulcsár (Scherer Péter). Amikor felbukkan a múltból egy lezáratlan ügy kapcsán a legendás kém, Markó Pál (Kulka János), fordulat fordulatot követ, és kezdetét veszi egy könyörtelen párharc, ahol senki és semmi nem az, aminek látszik, és egyetlen emberi gesztus az életedbe kerülhet.

Köbli Norbert, A vizsga és A játszma forgatókönyvírója akkor kiemelte, azért döntött a folytatás mellett, mert Kulka János igent mondott a felkérésére:

"Kulka visszajött egy másik világból, és mindannak, amit itt most megél, egészen más lett az értéke. Ez minden pillanatában benne van, ezt színészileg nem lehet tanulni” hangsúlyozta Fazakas Péter rendező.


Köbli Norberttel legutóbb a rendszerváltás utáni Magyarország első, szabadon választott miniszterelnökéről, Antall Józsefről szóló, Blokád (kritika ITT) című filmjéről beszélgettünk, amelyet már több mint 13 ezren láttak a mozikban. A 95. Oscar-verseny legjobb nemzetközi film kategóriájába nevezett új magyar filmet október 20. óta játsszák a hazai mozik.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!