Pesti Srácok

„Rövid életutak gazdagsága” Közreműködik: Tasnádi Bence

A Szent István Filharmonikusok a 2023/2024-es évadban zenészei részére kamarazenei sorozatot indított az Óbudai Társaskörben, ezzel a kamarazenélés az együttes hétköznapjainak részévé válik, valamint segíti a felkészülést a kiemelkedő volumenű koncertjeikre.

A Szent István Filharmonikusok zenészei által kiválasztott darabokat témakörök szerint csoportosították; a koncerteken a zeneművek mellett ismert színészek tolmácsolásában az adott zenetörténeti korra jellemző szövegek, zeneszerzők bemutatásai is elhangzanak. A műsor szerkesztője Murvai Bőke Gabriella zenetörténész, az est műsorvezetői szerepét az Óbudai Társaskör kezdeményezésére pedig a III. kerületben élő színművészek vállalták. A sorozat második koncertjét november 11-én rendezik meg „Rövid életutak gazdagsága” címmel, az est házigazdája Tasnádi Bence. Ezen az estén két, isteni tehetséggel megáldott zeneszerző, Mozart és Mendelssohn életébe pillanthat be a közönség. E két tragikusan rövid, de rendkívül tartalmas életet jól ismert zenei részletekkel, pikáns történetekkel, és anekdotákkal szeretné bemutatni a Zenekar.

Műsor:

PestiSracok facebook image

- W.A. Mozart: g-moll vonóskvintett K.516
Dóczi Áron, Kerényi Réka, Polónyi István, Zárbok Zita, Ujházi Gyöngyi
- W.A. Mozart: A-dúr klarinét kvintett KV.581
Puss Ferenc, Szakács Zoltán, Egyházi Mária, Farkas Áron, Szőke Márton
- Felix Mendelssohn: d-moll trio No. 1 op. 49.
Sima Balázs, Bettermann Rebeka, Hirling Bettina

A sorozat következő előadása:

„Velencei találkozások – Barokk zenei élet a lagúnák városában”
(december 9., szombat, 19:00 – Óbudai Társaskör)
Narrátor: Makranczi Zalán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!