Pesti Srácok

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megnyitója (Galéria)

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megnyitója (Galéria)

Kezdetét vette Budapesten az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus. A vasárnapi megnyitóra a Hősök terén került sor, amelyen fellépett mások mellett Baritz Gergő énekes, Lackfi János költő, Rákász Gergely orgonaművész, a kongresszusra megalakult nyolcszáz tagú kórus és a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola és Zeneművészeti Szakgimnázium zenekara.

A nagygyűlés programjain regisztráció nélkül is részt vehetnek az érdeklődők. Az előadásokat, szentmiséket, szentségimádásokat, körmenetet és számos más lelki és kulturális programot felvonultató egyhetes világesemény célja az eucharisztia megismerésének és tiszteletének elmélyítése. A rendezvénysorozat főbb helyszínei a Hősök tere, a Hungexpó, a Szent István-bazilika előtti tér, a Széll Kálmán tér és az Örs vezér tere. A kongresszus záró szentmiséjét, az úgynevezett statio orbist szeptember 12-én Ferenc pápa mutatja be a Hősök terén.

Angelo Bagnasco bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke, Genova korábbi érseke és Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek (középen, j-b) az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó szentmisén a Hősök terén MTI/Szigetváry Zsolt
Papok az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó szentmisén a Hősök terén MTI/Szigetváry Zsolt
Áder János köztársasági elnök az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó szentmisén a Hősök terén MTI/Szigetváry Zsolt
Papok bevonulása az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó ünnepi szentmisén a Hősök terén MTI/Szigetváry Zsolt
A Magyarország, Mária országa című előadás szereplői az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó ünnepi szentmise előtt a Hősök terén MTI/Szigetváry Zsolt
A Magyarország, Mária országa című előadás szereplői az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó ünnepi szentmise előtt a Hősök terén MTI/Szigetváry Zsolt
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Rákász Gergely orgonaművész MTI/Szigetváry Zsolt
Angelo Bagnasco bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának elnöke, Genova korábbi érseke szentmisét mutat be MTI/Máthé Zoltán
Angelo Bagnasco bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke, Genova korábbi érseke (k) szentmisét mutat be az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megnyitóján a Hősök terén MTI/Máthé Zoltán
Résztvevők az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó ünnepi szentmise előtt az Andrássy úton MTI/Máthé Zoltán
A Magyarország, Mária országa című előadás szereplői az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó ünnepi szentmise előtt a Hősök terén MTI/Máthé Zoltán
A Magyarország, Mária országa című előadás szereplői az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó ünnepi szentmise előtt a Hősök terén  MTI/Máthé Zoltán
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes (b), Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke (b), Áder János köztársasági elnök (j2) és felesége, Herczegh Anita (j) az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó ünnepi szentmisén Fotó: MTI
Elsőáldozók az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust megnyitó szentmisén a Hősök terén MTI/Máthé Zoltán
Angelo Bagnasco bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának elnöke, Genova korábbi érseke szentmisét mutat be az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megnyitóján a Hősök terén MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!