Pesti Srácok

Tudták melyik a legnehezebb szakasza az Eritreából a brit jóléti rendszerig tartó vándorlásnak?

Átjutni a Nyugati Pályaudvar mellől a Keletibe. De szerencsére

jó úttörő ott segít, ahol nem kell kilépni a belvárosból

, tehát a mindig áldozatkész és érzékeny libnyaf megfogja a kezüket és átkíséri őket. Mert az elfogadhatatlan, hogy csak egy

"magyar nyelvű tájékoztatót kapnak vaktérképpel".

Igaz, előtte a Szaharán vaktérkép nélkül keresztül vágtak, de amint átlépték a szerb-magyar határt, teljesen elbizonytalanodtak. Budapestre érve a maradék önbizalmuk is elszáll általában szegényeknek. Még arról is elfeledkeznek, hogy a tolmács egyszer lefordította nekik azt a papírt... Közben Kunhalmi Ágnes tisztasági csomagot ajándékoz nekik. És nem

használják a kérem és a köszi szavakat

PestiSracok facebook image

, mert az sérti az afgánokat.

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.