Pesti Srácok

Calaisi kerítés jó kerítés, szerb határon emelt kerítés rossz kerítés

Az Európai Bizottság uborkagörbítő bajnokságának eheti aranyérmese Christian Wigand szóvivő, aki elárulta, hogy az angolok által emelt kerítés tulajdonképpen a migránsokat védi az áramütéstől és nem arra szolgál, hogy távolt tartsa őket Britannia aranyvárosaitól, ahol a nők készségesek, fű helyett pénz nő és mindenki rájuk vágyakozik. Teljesen mindegy mit állít ugyanerről Cameron, aki meg annak a szigetnek a miniszterelnöke csak. Szemben természetesen a szerb-magyar határra emelt gyors telepítésű kerítés előzménnyel, ami csúnya, gonosz, két lába van. Tulajdonképpen egyre nagyobb ívben szarunk az EB-re, az idei év tökéletesen rámutatott arra, hogy tohonya, érdemben képtelen reagálni bármilyen kihívásra, az árnyékboksz és az nemlétező, ködös közös európai értékekre való hivatkozás leköti minden energiájukat, illetve a rendelkezésre álló intézmények használata helyett a távoli intézmény-reformmal képesek csak foglalkozni. Az viszont jól látható, hogy mi a különbség egy államférfi (Orbán) és egy retardált bürokrata (Wigand) között.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.