Nagyon úgy álltak a dolgok, hogy J.K Rowling, a Harry Potter írója nyeri a The Guardian által meghirdetett év embere szavazást, aztán mégsem. A liberális fősodort évekig kiszolgáló írónő, aki számos karakterét tette az évek során LGBTQ- és BLM- kompatibilissá a mainstream média kegyeiért harcolva, most mégis kegyvesztetté vált, hiszen olyan skandallumok kötődnek hozzá, mint hogy felszólalt az ellen, hogy egy szexuális erőszakot elkövető férfit nőként azonosítottak a skót hatóságok, csak azért, mert az nőnek mondja magát.
A Mandiner számolt be arról, hogy a The Guardian közönségszavazást tartott, ahol az olvasóik az év emberének választhattak valakit. „Mondja meg: ki az év embere 2021-ben?”, állt a szavazás címében. A december 15-én közzétett szavazás alcíme az volt, hogy:
A Time Magazine a milliárdos Tesla-főnököt, Elon Muskot választotta – de ön kit választana?.
Nem sokkal később kiderült, valójában az olvasóknak nincs választási lehetőségük: amikor Rowling messze az élen állt, a szavazási lehetőség, az addigi eredményekkel együtt, eltűnt. Egy apró betűs üzenetben ez állt:
Ezt az űrlapot deaktiváltuk, és minden további szavazatbeküldés előtt zárva van.
A lap összefoglalójában emlékeztetett, a liberális fősodort évekig kiszolgáló írónőt, aki számos karakterét tette az évek során utólagosan LGBTQ- és BLM- kompatibilissá, azért “cancel-elhették“, mert nemrég viccet csinált a skót hatóságok azon döntéséből, hogy nőként regisztráltak egy transznemű erőszaktevőt. Rowling a londoni The Times vasárnapi cikkére reagált, melynek címe: „»Abszurdum«, hogy a rendőrök nőként regisztrálják az erőszaktevőket.”
A háború béke. A szabadság rabszolgaság. A tudatlanság erő. A pénisszel rendelkező egyén, aki megerőszakolt téged pedig egy nő
-írta Rowling egyébként egészen találóan a Twitteren.
Emlékeztetjük a PestiSrácok.hu olvasóit, hogy J. K. Rowling a saját jogán lett elképesztően gazdag, és közben a brit celebvilágba történő “beintegrálódása” közben egyre gyorsabban vált konzervatív “birodalmi” angolból szélsőfeministává. Ez a Harry Potter sorozat könyveiben szépen nyomonkövethető. Az élet azonban úgy hozta, a harmadik vagy sokadik hulláma a feminizmusnak már nem elég az Egyesült Királyság haladóinak, Rowling pedig nem tudta vagy nem akarta őket követni a transzvilág bugyraiba is. A Guardian sok évvel ezelőtt ennyire azért nem volt propagandalap, most azonban az “eltörléskultúra” élharcosa. A döbbenetes az, hogy az egyébként nőikvóta-párti írónő, akinek a gondolkodása végtelen távolságra van bármely konzervatívtól, ma közelebb van hozzánk, mint ő a saját mozgalmának szélsőségeseihez. Sőt a szigetlakók a szavazatukkal éppen azt fejezték volna ki, hogy egyetértenek Rowling elmebetegek ellen vívott tiszteletreméltó harcával, hiszen az írónő ma zömében ezzel kerül be a hírekbe. De a liberalizmusban ez már nem fordulhat elő, Rowlingot pont ugyanúgy törlik, mint ahogy bárki mást, olyanokat persze akik nála sokkal kevésbé tudják megvédeni magukat.
Forrás: Mandiner; Fotó: Angela Weiss / AFP
Facebook
Twitter
YouTube
RSS