A bizonyítékok szerint 11 ember 200 milliós “mikroadományából” jött össze a 3 milliárd a baloldalnak. Valakinek lehet, hogy 200 millió forint is mikroadománynak számít…
Rákay Philip kommunikációs szakember a Facebook-oldalán bejelentette, majd bemutatta vasárnap délután új bizonyítékait a baloldal hárommilliárd forintos amerikai kampánytámogatási botrányában.
Kiderült: van egy képernyőmentése a Korányi Dávid nevével fémjelzett Action for Democracy (AD) honlapjáról, amely szerinte bizonyítja, hogy a baloldal hónapok óta hazudik arról, pontosan kitől és mire érkezett a hárommilliárd forintnyi támogatás. Rákay a videóban felfedte, hogy az amerikai NGO honlapjának március 24-i mentése még teljesen más oldalra mutat, mint a mostani, viszont az adománygyűjtő felület megmaradt.
A videóból kiderül, milyen felhívással kérte az AD, hogy adakozzanak: az adománykérő oldal szövege szerint az idei választás a legkritikusabb választás, amit a világ valaha látott, a demokrácia sorsa ezen a választáson és az Orbán-féle diktátorok megállításán múlik. Ezért harcol az Action for Democracy. Ezt követően pedig feltették a kérdést: „Adakozol erre a célra?” A felületen az Amerikából ismeretes „battleground state”-ként, vagyis csatatérállamként jellemezték Magyarországot. Vagyis a jelek szerint mégis a választási kampánnyal összefüggésben szervezhették az adománygyűjtő akciót Korányiék.
Rákay a videóban ezen kívül bemutatta azt is, hogy bár 3 014 643 717 forintnyi adományról tudunk, a honlapon lévő számláló szerint csak 11 darab adományozás történt. Mindez a kommunikációs szakember szerint azt jelenti, hogy adományonként 274 millió forint jött be az AD felé, amely nem összeegyeztethető a Márki-Zay féle magyarázattal, miszerint tízezrektől érkeztek a „mikroadományok”. A kommunikációs szakember emellett leleplezte a baloldal azon állítását is, miszerint csak magyar útlevélszámmal, azaz magyar állampolgársággal lehetett felajánlásokat tenni. Az internetes felületen az adakozás opciónál sehol se kértek konkrét állampolgárságra vonatkozó igazolást.
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Facebook
Twitter
YouTube
RSS