
A menekültkvóták elutasítása során a lengyel kormány az uniós alapszerződésre támaszkodott, és az elosztási mechanizmus hibás – jelentette ki a lengyel kormányszóvivő annak kapcsán, hogy az Európa Bizottság megindította a kötelezettségszegési eljárást a kvótát jelképesen sem teljesítő három közép-európai ország ellen.
A menekültkvóták elutasítása az uniós alapszerződésre támaszkodott, Lengyelország az ellenőrizetlen migrációtól védte magát így
– reagált Piotr Müller lengyel kormányszóvivő csütörtökön az uniós főtanácsnok állásfoglalására, miszerint Budapest, Prága és Varsó jogsértően jártak el az ügyben.
A lengyel kormány úgy ítéli meg, hogy a menekültátirányítás elutasítása visszavezethető az uniós alapszerződésre, amely az Európai Unió tagállamai számára fenntartja a belső biztonság megőrzésének hatáskörét
– mondta el a kormányszóvivő a PAP hírügynökségnek. Müller rámutatott: a menekültelosztási kvótát a tagállamok többsége nem teljesítette. Ez szerinte bizonyítja, hogy a mechanizmus hibás. Annak kapcsán, hogy az Európai Bizottság csak a kvótát jelképesen sem teljesítő három közép-európai ország iránt indította el kötelezettségszegési eljárást, Müller kétségesnek nevezte, hogy a brüsszeli testület egyenlő bánásmódban részesíti az EU tagállamait. A szóvivő aláhúzta: Varsó, elutasítva a kvóta teljesítését, az ellenőrizetlen migrációtól védte az országot.
Lengyelország és a visegrádi csoport határozott kiállásának köszönhetően az EU megváltoztatta a migrációs politikával és a kötelező menekültátirányítással kapcsolatos elképzeléseit
– jelentette ki.
Nem jár majd gyakorlati következményekkel, ha az Európai Bíróság döntése is megerősíti a főtanácsnok véleményét, mert a menekültátirányítási döntések már megvalósíthatatlanok, hatályuk 2017 szeptemberében lejárt
– szögezte le Piotr Müller.
Michal Wos, a humanitárius segítségnyújtásért felelős lengyel miniszter a Twitteren azt írta: a főtanácsnoki állásfoglalás a jelenleg ellenzéki Polgári Platform két volt kormányfője, Ewa Kopacz és Donald Tusk politikájának a következménye. A menekültelosztási kvótát 2015-ben a Kopacz-kabinet belügyminisztere is megszavazta, a 2015 végén kormányra lépett Jog és Igazságosság azonban elutasította a 7 ezer menekült lengyelországi befogadásáról szóló döntés teljesítését.
Forrás: MTI
Kbandi1
2019-11-02 at 01:38
Az EU Biztos fordítva ül a lovon, a menekült átirányítási döntések 2017-ben lejártak. Lejárt jogosítvánnyal még autót sem szabad vezetni, nemhogy európai döntéseket hozni. A Biztos úr lovára visszapillantó tükör van felszerelve, azon keresztül tájékozódik.
Jogállamban élünk?
polizza
2019-11-01 at 21:34
Igen érdekes és ellentmondásos az, hogy éppen azok, akik olyan jó dolognak hangoztatják a migrációt – lásd pl. az ENSZ főtitkár beszédének elhíresült mondata helyeslői -, a helyett, hogy örülnének, hogy minden jó csakis hozzájuk kerül, mert vannak buták akik nem kérnek a nagy jóból, azokat a bután ellenállókat mindenáron kényszeríteni akarják a betelepítések elfogadására.
Bakonyi Gábor.
2019-11-02 at 14:46
Így van: de akkor pl. Magyarországot azzal kellene megbűntetniük, hogy nem kaphatna a migránsokból!
Bakonyi Gábor.
2019-11-01 at 15:36
Azt nem értem, hogy az EU ideiglenes intézkedési jogköre hogyan terjed ki az állandó elosztási mechanizmusra? Ez olyan-e, mint az ideiglensen hazánkban állomásozó szovjet csapatok?
Egyébként az egész betelepítési taktika szokványos birodalmi eljárás. A Habsburg-birodalom is milliószámras telepítette be Európa söpredékét Magyarországra; bárki jó volt, csak ne magyar legyen. Trianon is ennek lett a következménye, valamint a jelenlegi bal-liberrált ámokfutások is.
Még egyszer ugyanaból nem kérünk: egyszer is sok volt!
Garullus
2019-10-31 at 22:46
Úgy látom a lengyelek sem szorulnak importra hazaárulókból.
Ghandi
2019-11-01 at 01:03
Ezeket a hatvanas években a világon mindenütt kivégezték volna!
Logikus
2019-10-31 at 17:02
Teljes mértékben igaza van!
Tilinko
2019-10-31 at 14:32
Igaza van!