Alaptalan a liberális sajtó azon állítása, hogy megmenthető lett volna annak a héten elhunyt férfinak az élete, ha a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet nem mond fel Székely Lászlónak, a szívsebészeti osztály vezetőjének. A méltán elismert szívsebész semmilyen, az intézményben fellelhető dokumentációt nem készített az ötvenöt éves betegről, aki így nem is szerepelt semmiféle hivatalos műtéti várólistán. Az orvos ezzel súlyos vétséget követhetett el – tudta meg a PestiSrácok.hu. A férfi egy érimplantátumot kapott volna; bizonytalan, hogy Székely egyáltalán megrendelte-e azt az intézmény hivatalos eljárásrendjében, holott a balliberális sajtó állítása szerint sürgős esetről volt szó. Portálunk úgy értesült, hogy a kirívó szabálytalanságok sorát elkövető szívsebész ellen teljes körű vizsgálatot indítottak, Székely László pedig esetleg Pécsett folytathatja pályafutását.
Nem Székely László távozása, és nem az elmaradt műtét miatt halhatott meg az a férfi, akinek a tragédiáját a balliberális sajtó összefüggésbe hozta azzal, hogy Székely Lászlónak, az egyébként méltán elismert szívsebésznek, súlyos szabályszegései miatt el kellett hagynia a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetet (GOKI).
Pénteki írásában a Népszava a cáfolat erőltetett cáfolatával igyekszik elhitetni olvasóival, hogy Székely László a hivatalos betegirányítás útjait betartva igyekezett beszerezni a műtéthez szükséges érprotézist és a beteget szabályszerűen előjegyezte műtétre. A cikk szerzője arra ugyanakkor nem vette a fáradságot, hogy a kiszivárogtatott dokumentum dátumozását is figyelembe vegye, abból ugyanis egyértelműen levonható az a következtetés, mivel az érprotézis még nem készült el, a műtét nem lett volna elvégezhető akkor sem, ha Székely László a GOKI alkalmazottja marad. Arról nem is beszélve, maga a levél írója is elismeri, hogy az érintett három beteg még nincs előjegyezve műtétre, tehát nem szerepel semmiféle hivatalos várólistán.
Forrásunk szerint a nemrég Salgótarjánban elhunyt férfi júliusban valóban járt a GOKI-ban, ahol egyeztetett a kezeléséről Székely Lászlóval, aki erről nem készített dokumentációt, hanem csak elbocsájtása után, egyik kollégáján keresztül igyekezett lepapírozni a beteg műtéti előjegyzését. A szívsebész július végén vizsgálta meg a héten ötvenöt éves korában elhunyt beteget, a másik orvos aláírásával készült előjegyzési kérelmet pedig szeptember végén keltezték, amiből joggal levonható az a következtetés, hogy Székely László “sürgősségre” vonatkozó nézetei nem átlagosak.
A szívsebész a Népszavának azt mondta, hogy azért egy kollégája referált az esetekről, mert felmentése miatt ő már nem fért hozzá a betegek dokumentációjához, azonban ez sem magyarázza meg a két hónapos késedelmet, illetve az előjegyzések hiányát. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) által csütörtökön kiadott közlemény pontosan leírja, hogy a beteg férfi diagnózisán kívül Székely László semmilyen dokumentumot nem készített róla, nem tudni, hogy miképp akarta kezelni, és mikor akarta megműteni. Ezt erősítette meg Andréka Péter, a GOKI főigazgatója is, aki közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy az intézményben egyetlen tervezett műtét sem maradt el Székely László távozása miatt, a távozó szakembert megfelelően sikerült pótolni.
A Népszava által közzétett dokumentum nem szolgál Székely László mentségére, hanem épp annak beismerése, hogy a súlyosan beteg, sürgős műtétre szoruló embert az orvos nem vette fel a várólistára, csak a vizsgálat után ötvenöt nappal egy kollégája kezdte el ezt intézni, amikor a történtek utólagos ismeretében a férfi már valószínűleg közvetlen életveszélyben lehetett.
Teljes körű vizsgálat Székely László ellen, aki Pécsett folytathatja
Székely Lászlónak azért kellett távoznia a GOKI-tól, mert egy “mitrális billentyű megtartó műtét során egy ismeretlen, a hivatalos dokumentációban nem nevesített plasztikai sebésszel kicseréltette a beteg korábbi – jelen műtét során megsérült – emlőimplantátumát”. Utóbbinak semmilyen jogviszonya nincs, és nem is volt a kardiológiai intézettel, bevonása a műtétbe teljesen szabálytalan volt. A beteget Székely nem tájékoztatta a tervéről, a nő csak utólag értesült az implantátum pótlásáról, amikor azt ki akarták fizettetni vele. A beavatkozást nem dokumentálták, információink szerint a beteg várhatóan jogi útra kívánja terelni a kórház belső vizsgálata által még nem teljesen feltárt történteket.
A baloldali sajtó lázas igyekezetében úgy próbálja beállítani a történteket, hogy Kásler Miklósnak, az EMMI vezetőjének vannak fenntartásai Székely Lászlóval szemben, a PestiSrácok.hu forrásai azonban rámutattak, hogy az amúgy elismert szívsebész kivételes tudását, és ebből adódó kivételes helyzetét kihasználva számos esetben szegte meg az egészségügyre vonatkozó jogszabályokat.
A nő operációja közben elkövetett szabálytalanságok miatt az Állami Egészségügyi Ellátó Központ főigazgatója, Gondos Miklós csütörtökön teljes körű vizsgálat lefolytatására kérte fel Andréka Pétert. Amennyiben a vizsgálat orvos-szakmai kérdéseket is érint, akkor abban a Nemzeti Népegészségügyi Központ jár el, etikai vétség esetén pedig a Magyar Orvosi Kamara Etikai Bizottsága.
A PestiSrácok.hu információi szerint Székely László a napokban felvette a kapcsolatot a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjával, az intézmény pedig nem zárkózott el attól, hogy a későbbiekben foglalkoztassa a szívsebészt.
Halálkufárként röppent a tragédiára a DK és az MSZP
A liberális sajtóban pénteken felröppent a hír, hogy Orbán Viktor miniszterelnök az elhunyt férfi ügyében magához kérette Kásler Miklóst. Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke azonban cáfolta ezt a hírlapi kacsát.
A történtekből igyekszik tőkét kovácsolni természetesen a DK is, a Gyurcsány-párt feljelentést tervez a haláleset miatt, mint ahogy hasonló bejelentést tett korábban az MSZP is. László Imre, a DK országgyűlési képviselője csütörtökön felhívta az EMMI vezetőjét, Kásler Miklóst, aki arról tájékoztatta, a GOKI-ban nem volt semmilyen dokumentációja annak, hogy az érbetegségben szenvedő férfit Székely László kezelte volna, valamint arról is, hogy az elhunyt ember nem szerepelt a várólistán. László Imrének ezt annak ellenére sem sikerült megértenie, hogy maga is orvos, és korábban kórházigazgatóként is dolgozott.
Fotó: EU Pályázati Portál
Facebook
Twitter
YouTube
RSS