Végleg leáldozott a plasztikoknak, egy korszak érhet véget a Kardashian család eltörlésével? Mi lesz velünk nélkülük? Sorra jönnek velem szembe a videók TikTokon, amelyek a híres Kardashian család hanyatlását tárgyalják.
Ha esetleg az elmúlt 5–6 évben valaki barlangban élt volna, és nem tudná, kikről van szó, ők az a család, akiknek az életébe egy valóságshow-n keresztül láthattunk bele. A pucér képeiről elhíresült Kim Kardashiant, a családot egy kézben menedzselő anyuka, többszörös nagymama Kris Jennert, vagy a tinimami milliárdos, plasztikáit mai napig tagadó Kylie Jennert is említhetjük, mint a család legismertebb tagját. Az összesen több mint 1,5 milliárd Instagram-követőszámmal rendelkező valóságshow-celebek, influenszerek, márkaarcok, cégtulajdonosok évekig formálták a közvéleményt, a bulvárlapok percenként tolták a híreket a botrányaikról, a bevételeikről és a legújabb plasztikai beavatkozásaikról.
De vajon mi történhetett a családdal, legalábbis a TikTok népe szerint? Az egyik fontos eleme a család alkonyának az a tény, hogy állítólag egyikük sem fog megjelenni idén a Met-gálán, amely a szupergazdagok egyik legfontosabb eseménye, ahol megmutathatják a világnak és egymásnak is, hogy mit érnek. Eddig a család tagjai fontos részét képezték az eseménynek – tavaly például Kim Kardashian Marilyn Monroe egykori ikonikus ruhájában lépett a vörös szőnyegre, amit szépen tönkre is tett. Ez sokak nemtetszését kiváltotta, többek közt azért is, mert Monroe ruháját egy múzeumból kellett Kimre varrni, amellyel rengeteget vesztett az értékéből.
A TikTok-teória másik része, hogy a válasz csupán abban rejlik: az embereknek végleg elegük van a műből, valódi arcokat, valódi életeket és valódi embereket akarnak látni a közösségi médiában. Olyanokat, akikkel tudnak azonosulni. És én ezt a nézetet teljesen támogatom.
Nem a Kardashianokkal van baj, de fontos megérteni, hogy amit ők képviselnek a közösségi médiában, az a mai világban már olyan tarthatatlan lett, hogy bár az emberek egy ideig próbáltak lépést tartani a trendekkel, teljesen eltávolodott a valóság és a mátrix egymástól. Ma már semmi valódit nem látunk a közösségi médiában, ez pedig a végletekig tudja őrjíteni az embert. Nem csoda, ha a közel 400 milliós követőtáborból egyre többen mondják azt, hogy elég volt, egyre kevesebben akarják majd lájkolni a százezredik Kim Kardashian-szelfit, vagy Kylie Jenner legújabb színű Maseratiját. Nem életszerű, nem közvetít értéket és ami a legfontosabb: nincs köze a valósághoz.
A Kardashian család még biztosan sokáig a köztudatban marad, sőt, nem egyik pillanatról a másikra fogják őket elfelejteni, de az biztos, hogy az általuk közvetített élet nem elérhető opció, és valójában nem is cél az emberek többsége számára. A tökéletesség csak látszat, a Maserati csak egy autó, és Kylie Jenner élete sem a valóság. Minél többen jönnek rá erre, annál többen szabadulnak ki a virtuális valóság rabságából.
triacus
2023-03-17 at 16:28
@agent_smith:
“Nehezen”
Egy fittyfenét. Ezernyi leírás, megoldás érhető el. Nem hisztizni kell, cselekedni!
“És a követők kevésbé foglalkoznak a védelemmel”
Akkor itt az ideje foglalkozni vele.
agent_smith
2023-03-17 at 15:53
triacus2023-03-17 at 15:41
“Mind a kettőnek megkerülhető a kémkedése.”
Nehezen, mint — az egyébként hasznos — kommentje is mutatja. És a követők kevésbé foglalkoznak a védelemmel, ami kiszolgáltatja a jobboldali politikai bázist.
Ezek alapvetően ellenséges platformok. Valamit kéne kezdeniük ezzel a problémával a magyaroknak.
triacus
2023-03-17 at 15:41
@agent smith:
“Mind a kettő szó szerint kémprogram.”
Mind a kettőnek megkerülhető a kémkedése.
Egyrészt ott van a Firefox (illetve annak Szigorú Követés elleni védelme), ott vannak a reklámblokkolók – mint például a uBlock Origin – amikkel megfoghatóak a nyomkövető sütik.
Másrészt vannak alternatív felhasználói felületek – mint például a Youtube esetén az Invidious, a Freetube, a NewPipe, a LibreTube, a Yattee; Tiktok esetén a ProxiTok – amik köztes gátat képeznek a kémkedő nagyvállalatok és a felhasználó között.
És akkor nem említettük operációs rendszer szintjén a Microsoft (ami egy ugyancsak kémkedő nagyvállalat) Windows helyett a különböző Linux disztribúciókat, vagy hálózati elérés szempontjából a Tor-t – de ez már csak hab a tortán.
agent_smith
2023-03-17 at 14:40
Grimmbusz2023-03-17 at 12:35
Rumble, Bitchute, Twitter szerintem a biztonság szempontjából jelenleg jobb megoldás például.
A Youtube elérési adatainak fele-harmada amúgy is kamu — mindenhová feldobja a videókat olyanoknak is, akik nem nézik, hogy kérkedhessen a “nézettséggel” a hirdetőknek.
Aztán mivel a Yt garantáltan letilja a jobboldalt egy adott ponton (csak megvárja míg felhízik egy csatorna, hogy többet ártson mikor leszedi), annyira nem is éri meg.
A Tiktok pedig nagyon súlyos kiberbiztonsági (és így politikai) kockázat és amúgy is főleg tinédzser agyatlanság megy rajta — azaz nem célcsoport platform.
Grimmbusz
2023-03-17 at 12:35
agent smith
2023-03-17 at 11:55
És akkor mi a megoldás?
-Régebben azért érte kritika a konzervatív oldalt, mert nem használja / nem tudja jól használni a közösségi médiát. Már pedig a fiatalok azon lógnak, csak ott lehet megszólítani őket. a konzervatív szavazók meg öregszenek és elfogynak végül.
-Most hogy közösségi médiában szerepel a konzervatív oldal is, vagy kapásból kitiltják őket a nemlétezők parancsára, vagy paráznak, hogy adatvédelem meg kémprogram…
-saját platform létrehozása költséges, el kell kerüli a plágiumvádakat, fel kell futtatni….erre már se pénz se idő.
Most komolyan azt várjátok hogy indigóval másolt szamizdatokat terjesszenek az újságírók, sötét sikátorokban, bújkálva egy olyan országban, ahol eleve konzervatív kormányzás van? Vagy mit kellene csinálni?
Csak kérdezek, szeretettel és tudásvággyal. 🙂
agent smith
2023-03-17 at 11:55
“KÖVESSE A PS TV TARTALMAIT YOUTUBE-ON ÉS TIKTOKON IS”
Mind a kettő szó szerint kémprogram. A Gmail még a leveleket is olvassa — ez nyilvános info. A tiktok is kémkedik, nagyon durva dolgokat tölt be — rengeteg IT cikk van erről a neten.