Pesti Srácok

Államalapítást tervez Karácsony GeLgely

Államalapítást tervez Karácsony GeLgely

A méhlegelők után most újabb remek tervvel rukkolt elő Karácsony GeLgely, a főpolgármester a csődközeli Budapest pénzügyi rendezése helyett inkább államalapításról fantáziál. Említett K. GeLgely egyetlen bejegyzéssel maxolta ki az önimádatot és a demagógiát abban a bejegyzésben, amiben arról ír, hogy a jelenlegi Magyarország "mérgező", de ő majd megváltja, és alapít egy új államot. Itt halkan jegyeznénk meg, hogy talán elkerülte K. Gergely figyelmét, hogy augusztus 20-án Berlinben már alapítottak egy új magyar államot, ráadásul az általa favorizált LMBTQ-lobbi tagjai...

Karácsony Gergely kinyilatkoztatott, és ismét elővette kedvenc példáját, saját magát. Terjedelmes Facebook-bejegyzésben fejtegette, miért ő az, aki megváltani hivatott Magyarországot. Azt az államot, amit szerinte már csak azért is újra kell alapítani, mert jelenleg "mérgező". Értjük mi, hogy a Párbeszéd társelnökeként már szinte belé van kódolva, hogy saját hazája ellen tevékenykedjen, nos, az azért még tőle is erős túlzás.

– olvasható a főpolgármester közösségi oldalán. Bár azért halkan megjegyeznénk, hogy maga az új állam alapításának ötlete sem Karácsony fejéből pattant ki elsőként. Augusztus 20-án már alapítottak egy új magyar államot, csak éppen Berlinben és az LMBTQ-propagandisták...A második mondatot azért mégiscsak érdemes hosszabban ízlelgetni: Karácsony szerint a mai állam bűnbakokat gyárt. Mondja ezt az az ember, aki szerint a budapesti dugókért nem ő, hanem Tarlós István a felelős. Vagy a kormány, vagy az autósok, esetleg Deák Dániel, de ő bizony nem. Mondja ezt az az ember, aki szerint a Corvinus hibája, hogy ő jogszerűtlenül jutott egy jól fizető munkához az egyetemen. Tíz pont demagógiából, talán Dobrev Klára tudna erre rákontrázni, aki szerint 2006-ban több rendőr sérült meg, mint tüntető. De nézzük, hogy mit gondol a főpolgármester arról az országról, amelynek a miniszterelnöke szeretne lenni:

PestiSracok facebook image

– írta KarácsoLy GeLgely volt egyetemi adjunTkus, aki szerint tehát a magyar állam mérgező. Ismerős? Igen, annak idején Karácsony főnöke Gyurcsány Ferenc nevezte hazánkat "k..va országnak". "Kell még valamit mondanom Ildikó?"

Forrás: Facebook; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!