Pesti Srácok

Morvai Krisztina a PS új videóportré-sorozatában: "Szép időszak volt, jó volt magyarnak lenni"

„Fel kell emelni a fejünket és vissza kell venni a hazánkat” - mondta Morvai Krisztina a PestiSrácok.hu újonnan induló, Arcok című videóportré-sorozatában. Az európai parlamenti képviselőnő kifejtette: nagyon sok feszültséget és fájdalmat vált ki belőle az, ahogy Magyarországot állandóan gonosz, gyalázatos és jogellenes eszközökkel támadják, és hogy az ellenzéki pártok is abban versenyeznek, hogy hogyan éreztethetnék még jobban a magyarokkal azt, hogy „lúzerek”, amiért egy „semmirevaló, sikertelen” országban élnek. Hozzátette: pontosan ezért fáj neki az, amit most csinál a Jobbik. „2008-ban jártuk az országot és lelkesítettük az embereket. Nem azt mondtuk, hogy minden milyen borzalmas, hanem azt, hogy hogyan szeretnénk még előbbre vinni Magyarországot” - fogalmazott. Morvai az interjú során nem csak arról beszélt, hogy mennyire viselte meg az elmúlt tíz év, mit bánt meg és mit tanult ebből az időszakból, miért ment tönkre a házassága, mikor és miért alakulhatott ki nála két súlyos betegség is, melyekből hogyan gyógyult fel, de azt is elárulta, hogy már nagyon várja, hogy visszamenjen tanítani. Mindezek ellenére úgy látja, jövőre, az európai parlamenti munkától búcsúzva egy szép időszak zárul le az életében, még pedig azért, „mert jó volt magyarnak lenni, és segítettem másoknak is abban, hogy érezzék, mennyire jó magyarnak lenni.”

A videót Szecskó Petra és Szerencsés D. Márton készítették.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!