Pesti Srácok

Arra kérik az előválasztókat, hogy bárki is legyen a jelölt, mindenképp a baloldalra szavazzanak

Arra kérik az előválasztókat, hogy bárki is legyen a jelölt, mindenképp a baloldalra szavazzanak

Biankó felhatalmazást írat alá a Civil Választási Bizottság az előválasztáson résztvevőkkel, amelyben arra kérik a szavazókat, hogy akárki is lesz a baloldali jelölt, mindenképpen arra adják le a 2022-es országgyűlési választáson a voksukat. A résztvevők csak e szándéknyilatkozat aláírása után kaphatnak szavazólapot és adhatják le voksukat. Magyar György, a Civil Választási Bizottság elnöke szerint ebben nincs semmi kifogásolható.

– áll abban a dokumentumban, amit a baloldali előválasztáson résztvevőknek kell aláírniuk, mielőtt kézhez kapják a szavazólapot. Egyszerű a szabály: aki nem írja alá, az nem szavazhat. Mindez azt jelenti, hogy még nem tudni, hogy kik lesznek a baloldal jelöltjei, ennek ellenére a voksolni szándékozónak vállalnia kell, hogy egy előre meg nem nevezett jelöltre és programra adja majd a szavazatát. Ez is azt igazolja, hogy a baloldali előválasztás lényegében színjáték, és nem a szavazók akaratát veszi alapul, hiszen előfordulhat, hogy a választónak olyan jelölt mellett kell előre elköteleznie magát, akinek a neve mellé nem szívesen húzná be az X-et. Ráadásul Magyarországon szabad és titkos választási rendszer működik, azaz a szavazófülke magányában mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogy az adott pillanatban melyik jelölt és lista mellett teszi le voksát, így az előválasztásnál tett szándéknyilatkozat lényegében ellenőrizhetetlen és betarthatatlan. Hozzá kell tenni: még közös programja sincs a baloldalnak, csupáncsak egyéni elképzeléseket közölnek a nyilvánosság felé.

Magyar György, a Civil Választási Bizottság (CVB) elnöke szerint nem visszás az, hogy az előválasztáson részt vevőkkel aláíratnak egy nyilatkozatot, amely szerint 2022-ben az ellenzéki összefogás jelöltjét fogják támogatni. Azt hangsúlyozza, hogy ez egy ellenzéki előválasztás, a változást akaró embereket szólítja meg.

PestiSracok facebook image

– szögezte le Magyar György a Magyar Nemzetnek. A CVB elnöke hozzátette: azokat a választókat kérdezik meg, akik ebben önkéntesen részt akarnak venni.

– magyarázta Magyar György.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Kiss Gábor

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.