Árulkodóbb, hogy mi maradt ki a Magyar Péternek írt, hosszúra nyúlt, idétlen módon Orbán-idézetekkel teletűzdelt, amúgy meg 14 év összes balos lózungját egybesűrítő Kossuth téri szövegből – írja Huth Gergely a Magyar Nemzetben megjelent, Az erő mindig alulról jön című publicisztikájában, miután felidézte, miképpen emlékeztek meg legutóbbi demonstrációjáról a jobboldal véleményvezérei. A PestiSrácok.hu főszerkesztője szerint, éppen csak a két legfontosabb kül- és belpolitikai fenyegetésről, azaz a háborúról és a nemzeti szuverenitásunk elleni merényletről, a baloldal nagyobb részének külföldi lefizetéséről nem esik szó benne.
Na vajon miért épp ezekről nincs véleménye a „néppárti, konzervatív” Magyarnak és titkos tanácsadóinak? Költői a kérdés, nyilván nem lett volna illő célba venni a megrendelőket…
Magyar ugyanakkor nem rejtette véka alá, hogy egy kis lincshangulat, a bolsevik düh felkorbácsolása egyáltalán nincs ellenére. Figyelmeztető jel, hogy nemcsak az általa gyűlölt-irigyelt politikusokat, hanem minden kormánypárti magyart megfenyegetett, amikor így uszított: „Ma még ott lehet hagyni a bűnös hatalmat, át lehet állni a jó oldalra, de lassan késő lesz…”
Mert mi fog történni? Mi a szónok terve az állami tisztviselőkkel, pártaktivistákkal, szimpatizánsokkal, a több millió Fidesz–KDNP-szavazóval? Gyurcsánytól láttunk, hallottunk már ilyet, és remélem, a fenyegetésre kellő választ is tudunk adni!
E bolhacirkuszt látván lassan meg is feledkezünk a valódi kihívásokról, az összezavart és életveszélyessé váló világunkról, s ködbe veszhet, mit veszíthetünk valójában? – állapítja meg Huth Gergely, így folytatva:
A Fidesz két meghatározó politikusa, Kocsis Máté és Dömötör Csaba hétfőn igyekezett ébresztőt fújni a parlamentben, rádöbbentve a hallgatóságot, hogy miként ér hozzánk egyre közelebb a háború. Sajnos egyáltalán nem túlzás attól tartani, hogy 2024 a szűkebben vett Európában a békeévek végeként fog az emlékezetbe vésődni, hiszen a francia elnök után egyre több, döntési pozícióban lévő európai vezető beszél nyíltan arról, hogy a NATO-nak és az EU-nak formálisan is be kell szállnia a háborúba Ukrajna oldalán. A közelmúltban a francia, a brit és a lengyel külügyminiszter, a francia vezérkari főnök, a brüsszeli ipari biztos és a NATO főparancsnoka is nyíltan szorgalmazta közös haderő bevetését Oroszország ellen, s egyfajta hadiállapot bevezetését az egész unióban.
Nem rémhírekről és hibbant teóriákról van immár szó, hanem hidegfejű emberek nyílt elhatározásáról, Európa meneteléséről a pokolba.
És ez az a téma, az életünk legfontosabb kérdése, ami Magyar Péter hosszúra nyúlt beszédébe nem fért bele. Nem árulkodó ez?
A 2024-es év a világot felgyújtani és önnön képére változtatni próbáló újbolsevik-globalista baloldal és a patrióta, szuverenista, békepárti erők nagy egymásnak feszüléséről szól. Ebben a küzdelemben csak egy győztest hirdetnek. Erről szólnak Európa-szerte a belpolitikai küzdelmek: a megvett, lefizetett klikkek és a nemzeti erők megmérkőzéséről. Nyíltan folyik az esélyes konzervatív erők megfélemlítése és lejáratása és a még kitartó nemzetállamok meggyengítése, összezilálása. Eszközük ebben – a zsarolás és nyomásgyakorlás mellett – az ilyen Magyar Péter-féle szintetikus Koppányok bevetése.
Az első közvélemény-kutatások alapján itthon a sokat látott nemzeti tábor ezt pontosan érti, és nem dől be a szemfényvesztésnek, ám az egyre keményebb feladat mégis kifoghat rajtunk. Nem elég, ha az elkötelezett nemzetiek helyesen látják a világpolitikát, hatást kell gyakorolni a kevésbé magabiztos szavazókra és lelket kell önteni a 14 év győztes csatározásaiban némiképp elfásult és elkényelmesedett táborunkba!
E ponton Huth emlékeztet arra, hogy másfél évtizede milyen okból jött létre a Nemzeti Együttműködés Rendszere és miként lehetne ezt a szövetséget ma megerősíteni:
Az erőink megtartásához, megtöbbszörözéséhez kölcsönös gesztusok szükségesek! Nemcsak alulról jövők, de fentről érkezők is! Magyar Péter kiugrása például jó alkalom a sokunkat irritáló egyéb magyarpéterek azonosítására és kiszorítására a kormányzás környékéről. Fontos volna újra elismételni azt is, hogy miért is jött létre a nemzeti együttműködés rendszere, hogy másfél évtizede az ellenzékben is kitartó antikommunista, nemzeti tábor miként kötött taktikai szövetséget a jobboldalhoz kevésbé kötődő, de a Gyurcsány-korszak utáni újjáépítésben érdekelt magyarokkal.
(…) Orbán Viktor, Csurka István és sok kiváló hazafi és politikus felismerte annak idején a nemzeti egység erejét. E meggyőződés és tudás ma sem kophat el: nyílt szívvel kell meghallgatni és közös cselekvésre szólítani a jóravaló magyarok nagy tömegeit és újra összeverbuválni őket a nagy szabadságharcba!
Mert az erő mindig alulról jön.
A teljes írás ITT olvasható el.
Fotó: Hatlaczki Balázs/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS