Pesti Srácok

Ausztria az ellenőrzés meghosszabbítását tervezi a magyar és a szlovén határon

Ausztria az ellenőrzés meghosszabbítását tervezi a magyar és a szlovén határon

Ausztria azt tervezi, hogy május 11-től további hat hónappal meghosszabbítja az ellenőrzést a magyar és a szlovén határon – mondta Gerhard Karner osztrák belügyminiszter kedden az ORF osztrák közszolgálati műsorszolgáltatónak.

– tudatta a miniszter. Hozzátette, hogy a schengeni övezet szabad utazási szabályainak további felfüggesztésére az illegális bevándorlás elleni küzdelem érdekében van szükség. Ausztria legutóbb tavaly októberben hosszabbította meg a schengeni belső határon ideiglenesen visszaállított határellenőrzést újabb hat hónappal. Karner megjegyezte: tavaly "hihetetlenül nagy volt a migrációs nyomás", ezért "szükségessé vált az ellenőrzés folytatása". Közölte: az intézkedés eredményességét jelzi, hogy jelentősen csökkent a menedékkérők száma Ausztriában. Míg tavaly novemberben még tizenkétezren folyamodtak menedékért az országban, idén februárban már csak kétezer-hatszázan. A belügyminiszter szerint a következetesség jegyében folytatni kell az ellenőrzést. Elmondta: amíg nem működik az Európai Unió külső határainak védelme, addig viselni kell az ellenőrzés milliós költségeit az osztrák lakosság biztonsága érdekében.

PestiSracok facebook image

– hangoztatta Karner. A tárcavezető rámutatott: fokozni kell a nyomást az embercsempész-maffián. Hozzátette: az idei év első negyedében mintegy nyolcvan embercsempészt vettek őrizetbe.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!