Pesti Srácok

Titkosszolgálati lejáratás Pintér ellen: nyomoz a rendőrség Dietmar Clodo ügyében

Titkosszolgálati lejáratás Pintér ellen: nyomoz a rendőrség Dietmar Clodo ügyében

Rágalmazás miatt indított nyomozást a hírhedt „bombagyáros”, Dietmar Clodo Pintér Sándorral kapcsolatos kijelentései miatt az V. kerületi Rendőrkapitányság – tudta meg a PestiSrácok.hu. A bűnöző korábban ugyanis több fórumon azt állította, hogy még a 90-es években személyesen adott át kenőpénzt a magyar belügyminiszternek. A Clodo-féle vádaskodás egyébként jól illeszkedik abba az egykori titkosszolgák által elindított lejárató kampányba, aminek a végső célja, hogy elérjék Pintér Sándor távozását.

Rágalmazás vétsége miatt indított nyomozást a 90-es években csak „bombagyárosként” elhíresült német RAF-terrorista, Dietmar Clodo nyilatkozataival összefüggésben az V. kerületi Rendőrkapitányság – derült ki a PestiSrácok.hu-hoz eljuttatott bírósági végzésből. A nyomozás előzménye, hogy néhány hónapja az Átlátszó blogon közzétettek egy Németországban megjelent könyvből való fejezetet, amit egy Jürgen Roth nevű kétes publicista írt. Eszerint a 2003-ban, bűnszervezet tagjaként elkövetett, robbanóanyaggal és lőfegyverrel való visszaélés miatt jogerősen tíz évre elítéltDietmar Eduard Clodo azt állította, hogy még a kilencvenes évek elején, a szolcnevoi maffia állítólagos magyarországi helytartójának, Szemjon Mogiljevicsnek a megbízásából pénzt adott át Pintér Sándor akkori rendőrfőkapitánynak, és még pár főrendőrnek. Aztán az Átlátszón az is megjelent, hogy tulajdonképpen nem csak Pintérnek, hanem 1994-ben Orbán Viktor jelenlegi miniszterelnöknek is ment az orosz apanázsból, de Clodo szerint még Tonhauser László is pénzt fogadott el az oroszoktól. A bűnöző ezeket a képtelen vádakat tavaly nyáron egy Regensburgban tett írásos vallomásában is elmondta.

Dietmar Eduard Clodo mindent összehordott, amit csak lehetett. Fotó: HVG

Nyomoznak a "bombagyáros" kijelentései miatt

PestiSracok facebook image

Ezek alapján a bombagyáros ellen Tényi István hamis tanúzás miatt tett feljelentést a Budapesti Nyomozó Ügyészségen. Bagoly Bettina, az ügyészség szóvivője ugyanakkor néhány hete arról tájékoztatta a PestiSrácok.hu-t, hogy hamis tanúzás miatt nem indítottak nyomozást, de azt megállapították, hogy a rágalmazás vétségének gyanúja felmerülhet, így az iratokat megküldték a Pesti Központi Kerületi Bíróságnak (PKKB), ahol már folyamatban van a büntetőeljárás. A bíróság tájékoztatása szerint egy magánvádas ügyről van szó, aminek egyik szereplője egyelőre „ismeretlen tettes” (a feljelentés tükrében persze nem nehéz kitalálni, hogy kiről van szó – a szerk.), a másik pedig a feljelentő, Tényi István. Megírtuk azt is, hogy valószínűleg az eljárás során a bírónak kell tisztáznia - akár a rendőrség segítségével is - az „ismeretlen elkövető” személyét és tartózkodási helyét. A Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) július 13-ai végzésében végül rágalmazás vétsége miatt el is rendelte a nyomozást ismeretlen tettes ellen, melynek lefolytatásával az V. kerületi Rendőrkapitányságot bízta meg. A nyomozás jelenlegi határideje szeptember 13. napja – áll a végzésben.

Nem tyúktolvajról van szó

Azt, hogy Clodo egyébként mennyire számít szavahihető embernek, a saját életútja bizonyítja a legjobban: tizenéves fejjel megjárta a börtönt, mivel belekeveredett a Vörös Hadsereg Frakció (német rövidítéssel RAF) szélsőbaloldali terrorszervezet kapcsolatrendszerébe. Magyarországon több büntetőügye volt, például a hírhedt “bombagyáros” történet miatt, de részese volt egy pénzhamisítási ügynek is, valamint uráncsempészettel is elkapták. Talán az sem véletlen, hogy a Magyarországon ellene indított eljárások nagyrészt az első Orbán-kormány idején zajlottak, míg ő és a hozzá hasonló bűnözők a Horn-kormány alatt szabadon mozoghattak. Clodo vádaskodását ráadásul maga Szemjon Mogiljevics is cáfolta, erről bővebben itt olvashat, arról pedig itt tud tájékozódni, hogy a Clodo-féle kijelentések miként illeszkedik bele abba az egykori titkosszolgák által elindított lejárató kampányba, aminek a végső célja, hogy elérjék a belügyminiszter menesztését.

Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.